Başkan Uysal`dan Kentsel Dönüşüm özeleştirisi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal`dan kentsel dönüşüm açıklaması, `Vatandaşımız mağdur oldu, müteahhitler sıkıntı yaşadı. Kavga hiç eksik olmadı, nihayetine baktığımız zaman kentsel dönüşümde bir mesafe alamadık` dedi.

Başkan Uysal`dan Kentsel Dönüşüm özeleştirisi
Editor: Hakan A.
01 Haziran 2018 - 08:00

İstanbul genelinde hızla devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin Başkan Uysal'dan önemli açıklama geldi.

İstanbul Bağcılar ilçesinde düzenlenen toplu açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, dönüşüm ile alakalı olarak çarpıcı özeleştirilede bulundu. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak İBB bütçesinden kentsel dönüşüm için 1 Milyar TL ayırdıklarını ve bu süreçte kesinlikle vatandaşları mağdur etmeyecekleri bir yol izleyeceklerini kaydeden Başkan Uysal şöyle devam etti. 

“Geçmişte belediyeler olarak kentsel dönüşüm için vatandaşların kendileri yapsın veya müteahhitle yapsın istedik. Vatandaşımız mağdur oldu, müteahhitler sıkıntı yaşadı. Kavga hiç eksik olmadı, nihayetine baktığımız zaman kentsel dönüşümde bir mesafe alamadık. Kentsel dönüşüm için kimseden para istemeyeceğiz ama imar artışı da vermeyeceğiz. Peki ne yapacağız? 100 metrekare evi olanın evini yıkıp 80 metrekare olarak yapıp teslim edeceğiz. Bizler de o yüzde 20’leri toplayıp biriktirip satacağız. Bu şekilde bazı yerlerde yüzde 60 – 70, bazı yerlerde de yüzde 80 maliyetini çıkarıyoruz. Geri kalan yüzde 30’unu 40’ını da İBB olarak karşılayacağız” dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum