Başkan Uysal, yangın çıkan iplik fabrikası...

Başkan Uysal, yangın çıkan iplik fabrikası binasında

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Zeytinburnu Maltepe Mahallesinde iplik fabrikasında çıkan yangın sonrasında bölgede incelemelerde bulundu.

Başkan Uysal, yangın çıkan iplik fabrikası binasında

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Zeytinburnu Maltepe Mahallesinde iplik fabrikasında çıkan yangın sonrasında bölgede incelemelerde bulundu.

Başkan Uysal, yangın çıkan iplik fabrikası binasında
Editor: Hakan A.
11 Haziran 2018 - 16:31

İstanbul'da bu sabah çıkan yangın sonrasında gün boyu söndürülmesi için çaba harcanan iplik fabrikası yangın alanını İBB Başkanı Mevlüt Uysal ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.

Sabah 06.45’te, 5 katlı kumaş ve iplik fabrikasının üst katlarında çıkan yangına İstanbul İtfaiyesi 5.5 dakika gibi kısa bir sürede yetişti. İBB Başkanı Mevlüt Uysal da öğleden önce yangın bölgesine gelerek yetkililerden bilgi aldı. Çevrede incelemelerde bulunan Uysal daha sonra basın mensuplarına bilgi verdi.

İstanbul İtfaiyesi’nin özverili çalışması sonucu yangının kontrol altına alındığı bilgisini basın mensuplarıyla paylaşan Başkan Uysal şunları ifade etti: “İtfaiyemiz yangın yerine 5 - 5,5 dakikada yetişmiştir. 75 tanesi Büyükşehirden, 14 tanesi de ilçe belediyelerinden olmak üzere 89 araç, 185 personelle yangına müdahale edilmiştir. İş yeri sahibi olay yerine gelmeden itfaiyemiz burada olmuştur. Yangın kontrol altına alındıktan sonra soğutma çalışmaları başlamıştır. Yangının diğer fabrikalara sıçramaması için gerekli tedbirler alındı. Etrafta plastik fabrikaların olması sebebiyle bölge riskli bölgedir. Yangının henüz nasıl çıktığı belli olmamakla birlikte elektrik kontağından çıkma ihtimali üzerinde duruluyor. Tabi yangının asıl çıkma sebebi itfaiyemizin raporundan sonra belli olacaktır. Tesellimiz ciddi bir yaralanma ve ölüm olmamasıdır. Bir itfaiye erimizin ayağında ufak bir incinme var. İkinci büyük tesellimiz de etrafta plastik fabrikaları var ve yangının oralara sıçramamış olması. İş yeri sahibiyle birlikte ekiplerimiz fabrikadan neler kurtarılabileceğine bakmaktadır. Kendisiyle görüştüm ve geçmiş olsun dileklerimi ilettim.

”Ketenoğlu Dokuma Fabrikasında çıkan yangına İstanbul Büyükşehir Belediye İtfaiye ekipleri 89 araç ve 185 personelle müdahale etti. Hamidiye A.Ş’den de 15 su tankerinin destek verdiği yangın söndürme çalışmalarına, “Davutpaşa, Fatih, Bağcılar, Kocasinan, Bakırköy, Beşiktaş, Üsküdar, Ümraniye, Başakşehir, Seyrantepe, İstinye, Gaziosmanpaşa, Bakırköy, Avcılar, Maltepe, B.Bakkalköy, Çavuşbaşı, Ümraniye, Çatalca, Kartal, Hadımköy, Şişli, Kemerburgaz” İtfaiye Grupları müdahale etti.

Yangınla ilgili soğutma çalışmaları devam ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum