Başkan Yavaş: Ankara’da musluğundan su akmayan köy kalmayacak

İlçe ilçe gezmeye devam eden Başkan Mansur Yavaş, ziyaretlerinde muhtarlarla bir araya gelerek sorunları birinci ağızdan dinliyor. Başkan Yavaş'ın ilçe ziyaretlerinde bu sefer sıra Kahramankazan ve Kızılcahamam'daydı.

Başkan Yavaş: Ankara’da musluğundan su akmayan köy kalmayacak
Editor: Hatice Kolçak
20 Kasım 2019 - 11:31

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yaklaşık iki hafta önce başladığı ilçe ziyaretlerini sürdürüyor. Kahramankazan ve Kızılcahamam'ı ziyaret eden Başkan Yavaş, muhtarlara seslendi. 

Başkan Mansur Yavaş, hayvancılık, bitki, çiçek, meyve ve sebze üretimini artırmak için çiftçiye destek olacaklarını, çiftçinin ürettiklerini pazarlamak istediklerini ifade etti.

Emlak Pencerem - 20 Kasım 2019


“BİZ SİZİN AYAĞINIZA GELECEĞİZ”

“Sizleri bir araya getirip sorunlarınızı dinlemek istiyoruz. Buraya gelirken ‘hangi köyden ne kadar oy çıkmış’ diye bakmadık” diyen Başkan Yavaş, “Biz bunu ortadan kaldırmak istiyoruz. Siz belediyeye gelmeden, biz sizin ayağınıza geleceğiz dedi.

Muhtarlara, Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçireceği mobil uygulama hakkında detaylı bilgi veren Başkan Yavaş, bu sayede de sorunların daha hızlı çözülebileceğini sözlerine ekledi.

“AÇ, AÇIKTA KİMSE BIRAKMAMAMIZ LAZIM”

“Büyük bir sorumluluğumuz var, Ankara’ya hep birlikte hizmet edeceğiz” diyerek muhtarlara seslenen Başkan Yavaş, şöyle konuştu:

Ankara’da musluğundan su akmayan köy kalmayacak, açıktan akan kanalizasyon olmayacak. Öncelikle insan sağlığını korumak için uğraşıyoruz. Devlet olmanın, kamu görevi yapmanın, belediye görevi yapmanın sorumluluğuyla aç, açıkta kimseyi bırakmamamız lazım. Bizim yönettiğimiz yerde açlıktan veya soğuktan biri ölürse bunun sorumluluğu hepimizindir.”

“BAŞINIZ DİK, GÖĞSÜNÜZ KABARIK OLSUN İSTİYORUZ”

Ankara ekonomisinin kırsal kalkınmayla birlikte ayağa kalkacağını belirten Başkan Yavaş; hayvancılık, bitki, çiçek, meyve ve sebze üretimini artırmak için çiftçiye destek olacaklarını anlattı.

Başkan Yavaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çiftçimizin ürettiklerini pazarlamak istiyoruz. Bitki satmak isteyen, bitki üretmek isteyen, çiçek üretmek isteyen, lavanta üretmek isteyen veya Halk Ekmek için sözleşmeli üreticilik yapmak isteyen varsa ismini yazdırsın veya Halk Ekmek ile görüşsün. Sizden aldığımızı tüketiciye daha ucuza vermek, Ankaralının cebinden çıkan paranın tekrar Ankaralının cebine girmesini istiyoruz. Bu para sizin paranız, har vurup harman savurmayacağız. Biz bundan sonra kendi bütçemizi yöneteceğiz. Köylerinizde ne eksik varsa tamamlamak istiyoruz. ‘Bir hemşehrimizi seçtik, bütün ihtiyaçlarımızı karşıladı’ dedirtmek istiyorum. Başınız dik, göğsünüz kabarık olsun istiyoruz. Destek olmayanları üzmek yerine gönüllerini kazanmak istiyoruz.”

Muhtarlarla yaptığı görüşmelerin ardından iki ilçede de esnaf ziyaretleri gerçekleştiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.