Başkent Ankara'da deprem! Sabah saatlerinde bu kez Ankara sallandı...

Manisa'da sabaha kadar süren deprem dalgası halen devam ederken, bu kez Başkent Ankara sallandı. Ankara'da sabaha karşı yaşanan deprem korkuttu. Ankara depremi şiddeti ve diğer ayrıntıları için tıklayın.

Başkent Ankara'da deprem! Sabah saatlerinde bu kez Ankara sallandı...
Editör: Hakan A.
23 Ocak 2020 - 08:43 - Güncelleme: 23 Ocak 2020 - 08:49

Dün gece başlayan deprem dalgası şiddetli biçimde Manisa ve bölgesinde geniş çağlı olarak hissedilirken, sabah saatlerinde bu kez Başkent Ankara sallandı. Sabaha karşı meydana gelen Ankara depremi vatandaşı korkuttu.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 23 Ocak 2020 - İstanbul


Günün son deprem haberi Başkent Ankara'dan geldi. Manisa Akhisar depremleri neredeyse sabaha kadar her 5-10 dakikada bir deprem kaydedildi. Vatandaş sabaha kadar sallanırken, bir deprem haberi de Türkiye'nin kalbi Ankara Akyurt'tan geldi.

AFAD tarafından açıklanan verilere göre ise 06:42 sıralarında Ankara Akyurt merkezli yaşanan deprem 3.8, 06:54 sıralarında yaşanan deprem ise 4.5 şiddetinde ölçümlendi.Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi tarafından açıklanan son dakika deprem verilerine göre sabah saat 06:42 sıralarında Merkez Üssü Ankara Akyurt Kozayağı olan deprem 3.9 şiddetinde hissedildi. Bu depremden 15 dakikasonra saat 06:54 sıralarında ise yine merkez üssü Ankara Akyurt ilçesi Ahmetadil olan 4.4 şiddetinde daha büyük bir deprem kaydedildi. Vatandaşı yatağında yakalayan depremler kısa süreli korku ve paniğe neden olduğu kaydedildi.

Yerin 6-7 kilometre kadar derinlerinde yaşanan deprem çevre ilçelerde de hissedildi.

Haberin yayına hazırlanması esnasında da çok sayıda deprem kaydedildiği bildirildi.

Ankara Valiliği'nden deprem açıklaması!

Ankara Valilisi Vasip Şahin yaşanan depremlere ilişkin yaptığı açıklamasında, "İlimiz Akyurt ilçe merkezinde meydana gelen 4.5 şiddetindeki depremde ilk belirlemelere göre herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmamıştır. Detaylı incelemeler için ekipler sahada çalışmalarına başlamıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur." dedi.

Bakan Kurum'dan açıklama!

Yaşanan depremler sonrası Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum sabah saatlerinde bir tweet paylaştı. Bakan Kurum, "Manisa Akhisar ve Ankara Akyurt merkezli depremlerin ardından ekiplerimizle sarsıntıların yaşandığı bölgelerde son durumu takip ediyoruz. Can kaybının olmadığı depremler nedeniyle tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." açıklamasını yaptı
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum