Reklamı Geç
Bazı Bakanlıklar’da yeni atama kararları Resmi Gazete’de...

Bazı Bakanlıklar'da yeni atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Kültür ve Turizm, Maliye ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıklarına ait bazı isimlerin atama kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

11 Ocak 2017 - 09:56

Bazı bakanlıklarda yapılan yeni atama kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası sonrası Resmi Gazete'nin bugünkü sayısınd ayayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 11 Ocak 2017 - İstanbul

Hangi Bakanlıklarda hangi isimler atandı? Yeni atama kararları... Konuya ilişkin atama haberi Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında duyuruldu. Buna göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Kültür ve Turizm, Maliye ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlıklarına ait atama kararları ile yapılan yeni değişliklikler yayımlandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Yönetim Kurulu Ütyesi Mustafa Kuruca görevden alındı. Kuruca'nın görevden alınma sonrasında yeni görevi ise Başkan Yardımcısı olarak açıklandı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Bünyesindeki Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Şimşek başka bir göreve atanmak üzere görevden alındı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Teftiş Kurulu Başkanlığı Başmüfettişi Yahya Kırlangıç'ın başka bir göreve atanması için görevden alınmasına karar verildi.

Maliye Bakanlığı atama kararına ilişkin verilen bilgide ise, Mardin Defterdarı Zafer Güler, Çanakkale Defterdarı Mustafa Işık, Siirt Defterdarı Meral Dönmez, Şanlıurfa Defterdarı Ali Osman Karaköse, Malatya Defterdarı Murat Yiğiter isimlerinin başka görvlere atanlamalarından dolayı görevden alındıkları kaydedildi.

 ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına ait atama kararı kapsamında ise, açıkta bulunan 1 inci derece kadrolu ve + 3600 ek göstergeli Bakanlık Müşavirliği, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Araştırmaları Merkezi Başkanı Prof. Dr. Yusuf Suat Hasçiçek isminin atanmasına karar verildi.

İŞTE ATAMA KARNAMESİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..