BDDK'dan flaş Aktif Rasyosu güncellemesi

Dolar kurunda yaşanan hareketlilik formülleri değiştirdi. Aktif Rasyosu formülü ile alakalı BDDK'dan yeni bir güncelleme geldi.

BDDK'dan flaş Aktif Rasyosu güncellemesi
Editör: Hakan A.
26 Ekim 2020 - 20:13 - Güncelleme: 27 Ekim 2020 - 11:00
Dolar kurunda yaşanan artışlara sessiz kalmayan BDDK, son dakika aktif rasyosu formül değişikliği gerçekleştirdi. BDDK, Aktif rasyosu oranlarının hesaplamasında uygulanan formülde yeni bir değişiklik duyurdu. İşte sond akika haberin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 26 Ekim 2020 - İstanbul


Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Aktif Rasyosu hesaplanmasına ilişkin kurul kararını internet sitesinde yayımladı.

BDDk tarafından yapılan açıklamada, 'Daha önceki kurul kararlarında yer alan açıklamalara ilave olarak, 1 Kasım 2020'den itibaren, yurt içi bankaların yurt içindeki diğer bankalara kullandırdıkları 1 yıldan uzun vadeli yabancı para kredilerin, doğrudan kullandırılmış olan kredi tutarı nispetinde ve sendikasyon kredilerinin krediyi kullandıran bankanın sendikasyondaki payı nispetinde AR'ın pay kısmında yer verilen krediler kalemine, kullandırım anındaki orijinal vadelerinin dikkate alınması suretiyle, 1,00 katsayısı ile dahil edilmesine karar verildi' ifadelerine yer verildi.


aktif rasyosu hesapalaması

YORUMLAR

  • 0 Yorum