BDDK'dan Nurol Bank için kıymetli maden izin

BDDK, Nurol Yatırım Bankası ile alakalı önemli bir kararla kıymetli maden izni verdi. Nurol Bank bundan böyle altın, gümüş alım satım işlemleri yapabilecek.

BDDK'dan Nurol Bank için kıymetli maden izin
Editör: Hakan A.
16 Aralık 2020 - 08:24
Bankacılık alanında Türkiye'de faaliyetlerine devam eden Nurol Bank için BDDK'dan son dakika kararı çıktı. Nurol Yatırım Bankası, kıymetli maden ve taş alım satımı için izni onaylandı. Altın alım satımı, gümüş ve diğer kıymetli madenlerin alımı satımı konusunda yetkilendirilen Nurol Bank şubelerinde hizmet verilmeye başlanacak.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 16 Aralık 2020 - İstanbul


Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Nurol Holding bünyesinde kurulan, Nurol Yatırım Bank ile alakalı olarak kıymetli metal alım satımına dair izin verdiğini duyurdu. İlgili izin duyurusu Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlanarak resmen yürülüğe girdi. Nurol Bank bundan böyle, altın gümüş, elmas vs. gibi kıymetli metal ve taşların alım satımı dışında emanete alınmasına ilişkin hizmetleri verebilecek.

Konuyla ilgili Resmi Gazete'de yayınlanan duyuruda, 5411 sayılı Bankacılık Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının h bendin ile geçici 3 üncü maddesi hükümleri çerçevesinde Nurol Yatırım Bankası A.Ş. şubelerinde kıymetli maden ve taşların alımı, satımı veya bunların emanete alınması işlemlerini gerçekleştirmesi konusunda izin verilmesine karar verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum