BDDK eleman ilanı yayımlandı! Açıktan 12 yeni personel alacak...

Türkiye'nin en büyük kurumlarından biri olan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu BDDK, 12 yeni personeli açıktan işe almak için ilan açtığını duyurdu.

BDDK eleman ilanı yayımlandı! Açıktan 12 yeni personel alacak...
Editör: Hakan A.
26 Mart 2021 - 08:48
İş arayanlar için her yeni gün farklı bir kurumdan eleman alımı için iş ilanları yayımlayan Resmi Gazete'nin bu sabah yayımlanan sayısında BDDK 12 personel alacağını duyurdu. Peki BDDK personel alım ilanı için başvurular ne zaman başlayacak? İşe kimler başvuru yapabilecek? İşte BDDK personel alımı ayrıntıları.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 26 Mart 2021 - İstanbul


Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunda çalışmak ister misiniz? İş alımı için 12 yeni personel arayan BDDK iş ilanını haberimizden inceleyebileceksiniz.

AÇIKTAN PERSONEL ALIM İLANI


Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), “Memur” ve “Mühendis” kadrolarına kamu hizmetine ilk defa Kurumumuzda başlayacak olan adaylar arasından giriş sınavı sonuçlarına göre idari personel alınacaktır. Giriş sınavı, sözlü sınav şeklinde yapılacaktır.

Aday sayısı, KPSS puanı en yüksek adaydan başlamak suretiyle yapılacak sıralama sonucunda belirlenecek olup son sıradaki adayla aynı puana sahip olan birden fazla aday bulunması halinde, bu adayların tümü sözlü sınava çağrılacaktır.

Giriş sınavına, kamu kurum veya kuruluşlarında çalışmakta olan Devlet memurları ile 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 veya KPSSP93 puanıyla merkezi yerleştirme sonucu B grubuna ait herhangi bir kadro veya pozisyona yerleştirilen adaylar (Ataması yapılanlar veya yerleştirildiği halde ilgili kuruma başvurmayanlar) başvuruda bulunamayacaktır. Bu şekilde başvuruda bulunduğu tespit edilen adayların başvurularına ilişkin herhangi bir işlem tesis edilmeyecektir.

SINAV BAŞVURUSU

Başvurular, Kurumun resmi internet sitesinden (www.bddk.org.tr) online erişim suretiyle ulaşılabilecek "Başvuru Formu"nun eksiksiz ve doğru olarak doldurulması suretiyle yapılacaktır. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvurular, 29 Mart 2021 tarihi saat 14.00'da başlayıp 9 Nisan 2021 tarihi saat 16.00’da sona erecektir.

Başvurular üzerinde yapılacak inceleme sonucu, sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi ile sözlü sınavın yapılacağı yer ve sınav tarihleri Kurumun resmi internet sitesinde (www.bddk.org.tr) duyurulacaktır. Bu duyuru tebligat hükmünde olup ayrıca yazılı bildirimde bulunulmayacaktır.

Sınav yeri ve/veya tarihinin değiştirilmesi halinde durum Kurumun resmi internet sitesinde (www.bddk.org.tr) ilan edilecek olup bu ilan da tebligat hükmündedir. 

bddk personel alımı

YORUMLAR

  • 0 Yorum