BDDK, İhtiyaç, taşıt, konut ve tüketici kredisi takip süresini 180 güne çıkardı

BDDK İhtiyaç, taşıt, konut ve tüketici kredileri ile tüm ticari kredi türleri dahil ödenmeyen kredilerin takibe alınma süresini 3 aydan 6 aya çıkardı.

BDDK, İhtiyaç, taşıt, konut ve tüketici kredisi takip süresini 180 güne çıkardı
Editör: Hakan A.
18 Mart 2020 - 13:12
BDDK'dan ekonomiye ilişkin önemli tedbi! Koronavirüs nedeniyle kredi ödemeleri gecikmelerinde 180 gün beklenecek. İlgili karar Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 18 Mart 2020 - İstanbul


Türkiye'de koronavirüs önlemleri kapsamında açıklanacak olan ekonomi paketini bekliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Bilim Kurulu bugün saat 14:00'da toplancak çıkacak sonuçlar arasında ekonomiyi iyileştirme çalışmalarında koronavirüs tedbirleri de açıklanacak.

Vatandaş, kredi ödemesinden, SGK prim ödemelerine, KGF kredilerinden, ertelemelere ve gibelere kadar pek çok önemli destek bekliyor. 

BDDK'dan koronavirüs nedeniyle esneklik kararı: - Ödemesi geciken kredi ödemelerinde takip süresi uzatıldı - Gecikmeye giren krediler takip hesaplarına aktarılmadan önce 90 gün yerine 180 gün beklenecek. BDDK kredilerin donuk alacak olarak sınıflandırılması için öngörülen gecikme süresini 90 günden 180 güne çıkardı. Uygulama yıl sonuna kadar sürecek.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum