BDDK iki finansal kuruluşun faaliyet belgelerini iptal etti

BDDK tarafından alınan karar doğrultusunda, Berg Faktoring A.Ş.'nin faaliyet iznini iptal ederken, Gelecek Varlık Yönetim şirketi için faaliyet izini verilmesini kararlaştırdı.

BDDK iki finansal kuruluşun faaliyet belgelerini iptal etti
Editor: Hakan A.
21 Kasım 2018 - 08:30 - Güncelleme: 21 Kasım 2018 - 11:15

BDDK, finansal kuruluşun izinlerine ilişkin iki yeni karar aldı. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 21 Kasım 2018 - İstanbul


Bakacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) factoring ve finansal hizmet veren iki şirkete ilişkin alınan kurul kararını açıkladı. BDDK, bir şirketin faaliyet iznini sonlandırarak iptal ettiğini duyurdu.

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, BDDK, Berg Faktoring A.Ş'nin faaliyet izninin, Şirketin talebi doğrultusunda 6361 sayılı Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansal Şirketleri Kanununun 50 nci maddesi gereğince iptal etti.

Diğer taraftan Gelecek Varlık Yönetim şirketi için  faaliyet izini verilmesini kararlaştırıldı.

KURUL KARARLARI

––  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 15/11/2018 Tarihli ve 8091 Sayılı Kararı Berg Faktoring ile alakalı verilen kararın detayları için tıklayın.

––  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 15/11/2018 Tarihli ve 8092 Sayılı Kararı Geecek Varlık Yönetim şirketi faaliyet izni verilmesine ilişkin ayrıntılar için tıklayın.