Beklenen kar yağdı, İstanbul beyaza büründü!

İstanbul için yapılan uyarılar bu kez doğru çıktı. Beklenen kar yağışı gece boyunca süren İstanbul'da her yer beyaza büründü.

Beklenen kar yağdı, İstanbul beyaza büründü!
Editör: Hakan A.
08 Şubat 2020 - 08:56 - Güncelleme: 08 Şubat 2020 - 09:02

Bir daha İstanbul'a eskisi gibi kar yağmaz diyenlerin çok olduğu megakentte bu sabah kalkanlar beyaz örtü kar ile karşılaştı. Megaşehir İstanbul'da beklenen kar yağdı. Beklenen kar yağışı gerçekleşen İstanbul'da sokaklar beyaza büründü. Kar manzarası ise bazı bölgelerde kartpostallık görüntüler oluşturdu.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 8 Şubat 2020 - İstanbul


İstanbul genelinde etkili olan kar yağışı gece saatlerinde şiddetini arttırdı. Sabaha kadar süren kar yağışı ile şehir adeta beyaza büründü. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün uyarılarının ardından İstanbul’da beklenen kar yağışı gece etkisini göstermeye başladı.

Sabah saatlerine kadar devam eden kar yağışı İstanbul'un pek çok ilçesinde sabah gün ağırdığında beyaza büründüğü görüldü. Anadolu yakası ve Avrupa yakasının tüm ilçelerinde kar yağışı kendini gösterdi. Bazı vatandaşların ise kar tutmaya başlamasıyla dışarıda karın sevincini yaşadığı ev kar topu oynadıkları göründü.Başta İstanbul'un yüksek kesimleri olmak üzere, şehrin tamamı beyaz örtü altında kaldı. Yüksek yerlerde kar kalınlıkları 5-10 cm arasında olurken, şehir merkezlerinde ise 3-5 cm kara kalınlığı tespit edildi.

Kar yağışı nedeniyle, D-100 Karayolu'nda ve ana arterlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri ve kar küreme araçları hazır bekletilirken, pek çok noktada ekipler tuzlama ve kar temizleme yaptı.

Sabah ilk ışıklarla bazı yerlerde kar yağışı etkili olarak devam ederken, gün boyunca kar yağışının ara ara sürmesi bekleniyor. Diğer taraftan İstanbul genelinde hava sıcaklıkları 5-10 derece arasında düşüş gösterdiği kaydedildi.

Haber resmi: @tabikisiiii
  Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.


Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum