Belgrad Ormanı görüntüleri sonrası Piknik ve mangala yasak! Bakanlık yasakladı...

Bugün Belgrad Ormanı gezisi yapanların görüntülerinin yayınlanması sonrasında Bakanlık mesire yerlerine ilişkin yasak getirdi. Özellikle mesire alanlarında piknik ve mangal yapmak isteyenlere büyük yasak! Bakanlık az önce duyurdu...

Belgrad Ormanı görüntüleri sonrası Piknik ve mangala yasak! Bakanlık yasakladı...
Editör: Hakan A.
21 Mart 2020 - 13:38 - Güncelleme: 21 Mart 2020 - 13:50
Türkiye genelinde koronavirüs önlemlerine bir yenisi daha eklendi. Bu sabah İstanbul'un oksijen deposu ormanlarından Belgrad Ormanlarında vatandaşların evde kal önerisini dinlemeyerek gezintiye çıkmaları sonrasında Bakanlık mesire yerlerine ilişkin önemli bir yasak getirdi. Bundan böyle mesire alanlarında piknik ve mangal yapmak yasaklandı.

Belgrad Ormanlarında bu sabah basına yansıyan kalabalık insan topluluklarının orman havası almak için akın etmesi sonrasında yeni bir yasak getirildi. 

Konuyla ilgili Bakanlık resmi açıklamada bulundu. Tarım ve Orman Bakanlığı mesire alanlarında piknik ve mangal yapılmasını yasakladı.

Alınan son önlemler birlikte Park ve bahçelerde piknik ve mangal yapılması yasaklanmış oldu. Bakanlık diğer taraftan yürüyüş yapmak isteyenlerin mesafeyi korumak suretiyle yürüyüş yapabileceklerini belirtti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum