Belpınar Fosil Yatakları hakkında flaş karar!

Ankara Kızılcahamam'da bulunan Belpınar Fosil Yataklarının korunması ile alakalı olarak son dakika karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı.

Belpınar Fosil Yatakları hakkında flaş karar!
Editör: Hakan A.
07 Kasım 2019 - 09:39

Türkiye'nin önemli fosil yatakları arasında yer alan Kızılcahamam Belpınar bölgesi için önemli bir değişiklik yapıldı. İlgili değişiklik bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi  - 7 Kasım 2019 - İstanbul


Ankara İli, Kızılcahamam İlçesi Sınırları İçerisinde Bulunan Belpınar Fosil Yatakları Doğal Sit Alanının Koruma Statüsünün Yeniden Değerlendirilmesi Sonucunda, Alanın Kesin Korunacak Hassas Alan Olarak Tescil ve İlan Edilmesi Hakkında Karar Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi.

 (Karar Sayısı: 1746)Belpınar Fosil Yatakları Doğal Sit Alanının koruma statüsünün yeniden değerlendirilmesi kapsamında, ekli kroki ile listede sınır ve koordinatları gösterilen alanın Kesin Korunacak Hassas Alan olarak tescil ve ilan edilmesine, 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 109 uncu maddesi gereğince karar verildi.

Ankara Kızılcahamam Belpınar Fosil Yatakları Doğal Sit Alanı Kesin Korunacak Hassas Alan olarak tescil ve ilan edilmesine ilişkin görseller aşağıdadır.


Belpınar Fosil Yatakları Doğal Sit Alanı Kesin Korunacak Hassas Alan

YORUMLAR

  • 0 Yorum