Benzin ve motorin fiyatlarına büyük indirim yolda!

Benzinde ve motorinde 17-25 kuruş arasında indirim geliyor! Büyük indirim ne zaman başlıyor?

Benzin ve motorin fiyatlarına büyük indirim yolda!
Editör: Hakan A.
03 Haziran 2020 - 16:00
Akaryakıt fiyatları ile alakalı olarak EPDK başkanı tarafından yeni bir indirim müjdesi verildi. Otomobil ve motosiklet kullanıcılarını yakından ilgilendiren yeni bir akaryakıt indirim haberi geldi. Türkiye genelinde benzin ve motorin fiyatları için yeni bir indirim müjdesi geldi.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 3 Haziran 2020 - İstanbul


Türkiye'de özellikle yüksek akaryakıt fiyatları her defasında vatandaşı çileden çıkarmaya devam ederken, son aylarda yaşanan indirimlere bir yenisi daha eklenmek üzere. Ülke genelinde akaryakıt fiyatlarında 17 ila 25 kuruş gibi bir indirim için düğmeye basıldı. 

Konuyla alakalı resmi açıklama ise EPDK Başkanı tarafından yapıldı. Başkan Yılmaz, 'akaryakıt fiyatlarına 17-25 kuruş arasında indirim yapılacak' dedi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, akaryakıt dağıtım şirketleri ile gerçekleştirilen görüşmeler doğrultusunda, yurt genelinde akaryakıt fiyatlarında 17 ile 25 kuruş arasında indirim yapılması yönünde anlaşmaya varıldığını açıkladı.

EPDK Başkanı Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, "Akaryakıt dağıtım şirketleri ile görüştük, gereken adımı atacaklar. Bu geceden itibaren yurt genelinde akaryakıt fiyatlarında 17 ile 25 kuruş arasında indirimler söz konusu olacak. Bu indirim petrol fiyatları ve döviz hareketlerinden bağımsız bir indirim olacak. Doğrudan dağıtıcı ve bayinin kar marjlarından yapılmış bir indirim. EPDK olarak fiyat hareketlerini takip etmeye devam edeceğiz" ifadelerine yer verildi.

Ülkenin tamamında eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek olan benzin ve motorin fiyatlarında yapılacak yeni indirimli fiyatların ne zaman, hangi gece itibariyle devreye alınacağı ise açıklanmadı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum