Bien’den Selçuk Üniversitesi’ne Hasta Konuk Evi

Bien'den Selçuk Üniversitesi'ne Hasta Konuk Evi

Bien Seramik Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan'dan ‘Selçuk Üniversitesi'ne annesi Meliha Ercan'ın ismini taşıyan Hasta Konuk Evi.

15 Ağustos 2017 - 12:52

Ercan Şirketler Topluluğu ve Bien Seremik’in Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan memleketi Konya’da hasta konuk evi yaptırıyor. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 15 Ağustos 2017 - İstanbul

Nurullah Ercan’ın annesi Meliha Ercan adını taşıyacak olan hasta konuk evi ile ilgili yapım kararı 28 Şubat 2017 tarihinde imzalanan protokolle sağlanmıştı.

‘’Selçuk Üniversitesi Meliha Ercan Hasta Konuk Evi’’ adını taşıyacak olan yapının inşaatını ziyareti sırasında Nurullah Ercan böyle bir yardım yapmasının nedenini şu şekilde ifade etti ‘’Annemi yıl başında kaybettik. Annem çok hayırseverdi. Aile olarak onun anısını yaşatmak istedik. Sayın başkanımla ve Vali Bey ile görüştük annem Sille’lidir Sille’de bir yaşlı bakım evi yapmak istediğimizi kendilerine bildirdik. Sağolsunlar tamam dediler ama bizim daha acil üniversitede bir hasta konuk evine ihtiyacımız var. Biz de peki dedik. Ve bu iş öne alınarak başladı. Umarım buraya ihtiyacı olanlara fayda sağlarız, biz de annem adına bu mutluluğu yaşarız. Allah izin verirse bu projeden sonra Sille’de de bakım evinin planı ve çalışmaları bitti. Orası da kısa sürede başlayacak. Bundan sonra da devamını getireceğiz. Biz de sizlere teşekkür ederiz’’ ifadelerini kullandı.

49 ODA- 98 YATAK KAPASİTESİ

Alaeddin Keykubat Kampüsü’ne kazandırılacak olan ve şu an ikinci katı tamamlanan Selçuk Üniversitesi Meliha Ercan Hasta Konuk Evi bittiğinde, 4 bin m2 büyüklüğünde, 49 oda ve 98 yatak kapasitesine sahip olacak. Ekonomik durumu iyi olmayan, ayakta ya da yatarak tedavi gören hasta ve hasta yakınlarının konaklaması ve ihtiyaçlarını gidermesi için kullanılacak olan konuk evinin Kasım 2017’de hizmete açılması planlanmış durumda.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..