Bilecik Söğüt'teki Gübretaş 3.5 milyon ons altın keşfi resmi olarak teyit edildi

Gübretaş A.Ş. ye ait Bilecik ili Söğüt ilçesi 3.5 milyon ons altın keşfi resmi olarak UMREK tarafından teyit edildiği açıklandı.

Bilecik Söğüt'teki Gübretaş 3.5 milyon ons altın keşfi resmi olarak teyit edildi
Editör: Hakan A.
20 Ocak 2021 - 08:23
Son yılların en büyük altın keşfi ile gündemden düşmeyen Bilecik ilinde kurulu Söğüt madeni şu sıralar hummalı çalışmalara sahne oluyor. Altın keşfi açıklamalarının peşinden Söğüt ilçesinde bulunan madende resmi prosedürler ve çalışmalar hızlandırıldı. Söz konusu Gübretaş tarafından keşfedilen 3.5 milyon onsluk altın rezervi, Türkiye Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu tarafından da teyit edildiği gelen son dakika haberleri arasında.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 20 Ocak 2021 - İstanbul


Türkiye'nin altın rezervlerini arttıracak, ekonomiye büyük katkılar sağlayacak olan Bilecik ili Söğüt altın madeni için önemli adımlar bir bir atılıyor. GÜBRETAŞ altın faaliyetleri konusunda önemli adımları atmaya başlarken, keşfedilen altın resmileştirildi. 

Resmi duyuru Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapıldı. Gübretaş A.Ş. açıklamasında altın keşfinin resmi makamlarca teyit edildiğinin altı çizildi.Konuyla alakalı edinilen bilgiye göre, Gübretaş'ın Söğüt Altın Madeni Projesi ile ilgili kamuoyu ile paylaştığı bilgiler Türkiye Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu (UMREK) tarafından da teyit edildi.

KAP'a yapılan yazılı açıklamada, " Türkiye Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu (UMREK) standartlarına  uygun olarak, UMREK tarafından yetkilendirilen yetkin kişilerce  değerlendirilmesi ve UMREK Koduna uygun raporun hazırlanması sürecinin  de devam ettiği bildirilmişti.


Halihazırda UMREK yetkin kişilerince yapılan çalışmalar  tamamlanmış olup Şirketimizce 07.12.2020 tarihinde kamuoyu ile  paylaşılan maden kaynak ve rezervine ilişkin tüm bilgiler UMREK yetkin  kişilerince de teyit edilmiştir. Bu kapsamda yetkin kişilerce  onaylanan UMREK tablosu ekte kamuoyunun bilgilerine sunulmaktadır."
ifadelerine yer verildi.

GÜBRETAŞ GENEL MÜDÜRLÜK KOLTUĞU DEĞİŞTİ

Bir diğer önemli gelişme ise geçtiğimiz günlerde şirketin yönetiminde gerçekleşmişti. Gübretaş A.Ş. Genel Müdürlük koltuğunda değişiklik yapılmıştı. 

Halit Semih Demircan, Gübretaş Genel Müdürü oldu


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum