Bimeks’e Borsa şoku

Bimeks'e Borsa şoku

Perakende teknoloji devine Borsa İstanbul'da şok! Bimeks hisseleri bu sabah itibariyle itibaren Yakın İzleme Pazarı`nda işlem görmeye başladı.

28 Ağustos 2017 - 08:42

Türkiye'deki en büyük teknoloji market zincirlerinden biri olan Bimeks için Borsa'dan flaş karar çıktı. Ünlü perakende zincir mağazalarında Bimeks hisseleri 28 Ağustos bu sabah itibariyle Yakın İzleme Pazarı`nda işlem görmeye başladığı kaydedildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 28 Ağustos 2017 - İstanbul

Tükiye'nin perakende sektöründe faaliyet gösteren teknoloji marketlerinde sıkıntılar bitmiyor. Şimdi ise dev teknoloji marketlerinden biri olan Bimeks ile alakalı son dakika gelişmesi yaşanıyor. Söz konusu gelişme ise Borsa İstanbul'dan geldi.

Borsa İstanbul tarafından konuyla alakalı yapılan açıklamada, perakende zinciri Bimeks'i Ana Pazar'dan çıkararak Yakın İzleme Pazarı'na alınacağı ifade edildi. Bimeks hisseleri bu sabah itibariyle daha önce gözaltı da denilen yakın izlemede işlem görmeye başladığı bildirildi.

Peki Bimeks neden Borsa İstanbul'da Ana Pazar'dan çıkarıldı?

Yapılan açıklama ile duyurulan ve bu sabah itibariyle Yakın İzleme Pazarı`nda işlem görmeye başlayan teknboloji devi perakende zinciri Bimeks neden bu seviyeye indirildi? 

Söz konusu işleme tabii olan şirketlerin genellikle finansman sıkıntısına düşen, vadesi geçmiş finansal, ticari, kamuya da personel borcu bulunan tüm şirketlere yönelik yapılan bir uygulama olduğu belirtiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..