Bingöl'de sabah saatlerinde korkutan deprem 4.3

Sabah erken saatlerde günün son dakika deprem haberi Bingöl ilinden geldi. Bingöl Karlıova'da 4.3 şiddetinde meydana gelen deprem sonrası vatandaş soluğu dışarıda aldı.

Bingöl'de sabah saatlerinde korkutan deprem 4.3
Editör: Hakan A.
12 Nisan 2020 - 10:45

Koronavirüs ile mücadele etmeye çalışan vatandaş bu kez deprem korkusu ile kendini dışarıları attı. Bingöl ilinde yaşanan son deprem büyük korkuya neden oldu. Depreme dair ilk bilgiler gelmeye başladı.

Deprem Haberleri  - 12 Nisan 2020 - İstanbul


Son dakika deprem haberi Bingöl ilinden geldi! Sabah saatlerinde Bingöl merkezli yaşanan deprem korku ve paniğe neden oldu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre deprem saat 09:38 sıralarında merkez üssü Bingöl Karlıova ilçesi ve bölgesi olan 4.3 büyüklüğünde deprem yaşandığı kaydedildi.Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi tarafından açıklanan son deprem verilerine göre sabah saat 09:38 sıralarında merkez üssü Bingöl ili Karlıova ilçesi olan 4.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem yerin 3.3 kilometre derinlerde olduğu kaydedildi.

Deprem esnasında evinde bulunan vatandaş ise korku halinde hızla sokaklara çıkmaya başladı. Yaşanan panik anı korku ile birleşince koronavirüs salgını unutuldu ve vatandaş soluğu dışarıda aldı.

Bu deprem öncesinde Çanakkale'de saat 08:05 sıralarında 3.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Sabah saat 05:23'te ise Türkiye İran sınırında 4.9 şiddetinde deprem meydana gelmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum