Bingöl depremi sonrası devlet hızla işe koyuldu

Bingöl'de meydana gelen deprem sonrası Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, İçişleri Bakanı Soylu ve Cumhurbaşkanı yardımcısı Oktay hızla olay yerine geçerek incelemelerde bulundu.

Bingöl depremi sonrası devlet hızla işe koyuldu
Editör: Hakan A.
15 Haziran 2020 - 09:50
Bingöl'de meydana gelen 5,9 şiddetindeki deprem sonrası devlet hızla deprem bölgesine yetişti. Devletin en üst kademesinde yer alan isimler bölgede incelemeler başlatarak yaraların sarılması konusunda hızlı koordinasyon çalışmalarını başlattılar.

Emlak Pencerem / Deprem Haberleri  - 15 Haziran 2020 - İstanbul


Bingöl'de yaşanan deprem sonrasında harekete gçen devletin tüm birimleri bölgede çalışmalar yürütmeye başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve beraberindeki heyet Depremde yaralanarak Bingöl Devlet Hastanesi'nde tedavi gören vatandaşları ziyaret ederek, acil şifalar diledi. 

Bakan Kurum, 'Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile incelemelerde bulunmak üzere depremin meydana geldiği Bingöl'deyiz. Bingöl'de depremden etkilenen köylerimizi ziyaret ettik. 


Hiçbir mağduriyet yaşanmaması için devletimiz tüm imkanlarını seferber etmiştir.  

Vatandaşımızın her zaman yanındayız. Yaraları hep birlikte saracağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız bünyesindeki 180 kişilik 90 ayrı ekibimizle Bingöl'de hasar tespit çalışmalarımızı fiilen başlattık.

Hasar tespit araçlarımız, mobil laboratuvarımız ve karavanlarımız çalışmalara katılmak üzere bölgeye yönlendirildi.' ifadelerini kullandı.

14 Haziran 2020 günü saat 17:24’de Kaynarpınar-Karlıova-Bingöl merkez üssünde aletsel büyüklüğü Ml=5.8 (Mw=5.9) olan şiddetli bir deprem meydana gelmiştir. Bölgede 15 Haziran 2020 saat 08:30 itibariyle 204 adet deprem kaydedilmiştir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum