Blue Lake Küçükçekmece konut projesine yabancı yatırımcı...

Blue Lake Küçükçekmece konut projesine yabancı yatırımcı ilgisi

Küçükçekmece gölü kenarında Metal Yapı tarafından hayata geçirilen ve 788 daire ve 22 ticari üniteden oluşan Blue Lake projesi kapsamında yabancı yatırımcılardan büyük ilgi ve alımlar gelmeye başladı.

02 Haziran 2016 - 07:05 - Güncelleme: 16 Kasım 2016 - 13:15

Küçükçekmece gölü kenarında Metal Yapı tarafından hayata geçirilen ve 788 daire ve 22 ticari üniteden oluşan Blue Lake projesi kapsamında yabancı yatırımcılardan büyük ilgi ve alımlar gelmeye başladı.

Blue Lake konut projesi kapsamında satışlar hızla devam ederken, lüks bir yaşam arayanlar farklı bir deneyim sunacak projede konut fiyatları, dairelerin teslim tarihleri ve proje hakkında detaylı bilgiler haberimizde.

Gayrimenkul geliştirme ve inşaat sektöründeki köklü geçmişi ve 36 yıllık tecrübesiyle, İstanbul’da hayata geçirdiği markalı konut projeleri ile bilinen Metal Yapı Konut’un Küçükçekmece’de bir tarafı göl diğer tarafı deniz manzaralı projesi Blue Lake, yabancı yatırımcılardan oldukça büyük talep görmeye devam ederken, satışlarda yabancı rezervasyonlar gelmeye devame diyor.

Küçükçekmece gölüne komşu toplamda 250 milyon dolarlık yatırım değerine sahip Blue Lake'e Orta Doğu ülkelerinden önemli bir talep olduğunu belirten Metal Yapı Konut Genel Müdürü Akın Karali, projenin deniz ve göl manzarasına sahip olması, ulaşımının rahat olması ve çevre alışveriş merkezlerine yakınlığından dolayı Blue Lake’in Orta Doğu dünyasından ciddi bir talep görmeye devam ettiğini ifade etti.

Toplamda 788 daire ve 22 ticari üniteden oluşan projenin yaklaşık 200 adedinin rezerve edildiğini söyleyen Akın Karali, yabancı bir yatırımcı grubuyla 30 daire için de anlaşma yaptıklarını belirtti.

5 değişik yaşam hikayesi ile 112.000 metrekarede toplam 788 daire ile lüks yaşam adresi…
190 ülkede 2.000’den fazla tasarım üreterek 200’den fazla ödül almış olan dünyaca ünlü mimarlık ofisi Chapman Taylor'ın danışmanlığında, ECF mimarlık tarafından çizilen Blue Lake’in iç mimari tasarımını ise Evrenol Mimarlık üstlendi.

Toplam 171.000 metrekarelik inşaat alanına sahip Blue Lake Küçükçekmece projesinde toplam 8 blokta 788 daire, sahil bölümünde ise Metal Yapı Konut’un perakende ve AVM sektöründeki marka gücü ile isimlenen yeme - içme sektörü ile donatılmış 22 ticari ünite yer alıyor.

60 m2 ile 400 m2 arasında 1+0'dan 4+1 dublekse kadar değişen daire alternatifleri; teraslı, balkonlu ve bahçeli konutlar, 10 m2 ile 264 m2 arasında değişen toplamda 19 bin metrekare balkon ve teras alanıyla dikkat çekiyor. Blue Lake Küçükçekmece Projesi’nde dairelerin tamamı göl manzarasına sahip birçoğu ise hem göl hem de deniz manzarasına sahip.

Zengin sosyal yaşam alanları ve işletme güvencesiyle dikkat çeken proje; tüm yaşam alanlarında doğal malzemelerin kullanıldığı, doğal ahşap / doğal taş / doğal mermer ve alüminyum doğrama ile zengin, İç aydınlatmalarda led ışıklar ile donatılmış, akıllı ev sistemine sahip detayları ile dikkat çekiyor. Aynı zamanda tüm daireler, 1. sınıf full ankastre ve özel dizayn mutfak ve banyo tasarımlarına ile göz dolduruyor.

Kişiye özel ödeme planı Blue Lake’te

Fiyatların198 Bin Dolar’dan başladığı proje bünyesinde Akbank, Vakıfbank ve Halk Bankası’nın özel faiz oranları ile özel banka kredisi imkanı sunuluyor. Aynı zamanda Metal Yapı Konut’un kendi bünyesinde gerçekleştirdiği özel ödeme planları da sunulan seçenekler arasında.

Kaba inşaatı ve duvarları tamamlanan projenin 2017 yılı Eylül ayında tamamlanması hedefleniyor.

Metal Yapı Konut’un genel felsefesi çerçevesinde markanın diğer projeleri gibi ‘yaşama en yakın noktada satışa sunulan’ Blue Lake Projesi; toplu ulaşım araçlarına, okullara, üniversitelere ve AVM’lere oldukça yakın ve merkezi konumuyla ön plana çıkıyor. Blue Lake; TEM ve E5’e, toplu ulaşım araçlarına ve havaalanına çok yakın. Konum itibarı ile Göl kenarının hemen yanında, Mimar Sinan Köprüsü’ne 200 m, E5, Metrobüse ve Marmaray’a 500 m, Atatürk Havalimanı’na ise 2 km uzaklıkta bulunuyor.

Blue Lake, ilkleri ile dikkat çekiyor…

Her yıl düzenlenen ulusal ve uluslararası festivallerle İstanbul’un su sporları merkezi konumunda bulunan, 16 kilometrekarelik yüz ölçümüne sahip Küçükçekmece Gölü kıyısında yer alan proje, farklı ihtiyaçları karşılamak için tasarlanan sosyal alanlarıyla öne çıkıyor.

17.500 m2 peyzaj ve sosyal alanı ile dikkat çeken projede 65 metre yüksekte, 15. Katta yer alan Gök Teras’ta, bloklar özel bağlantı yolları ile birleştirilerek panoramik deniz ve göl manzarasına hakim 3 adet infinity havuzu / cafe ve oturma alanları ve 2,6 km yürüme parkuru ile hiçbir projede olmayan bir keyif alanına dönüşüyor.

Blue Lake Projesi, Küçükcekmece sahilinin yaşam zenginliğine sahip sahilinde bulunan 6 km uzunluğundaki yürüyüş parkuru ile dikkat çekiyor. Peyzaj ve sosyal alanlarda yer alan “Cennet Bahçesi” ve “Aktivite Bahçesi”nde hobi alanları, çok amaçlı spor sahaları, oyun alanları ve dinlenme alanları ile yepyeni bir sosyal yaşam sunuyor.

Proje; 12.000 m2 alanda perakende markaları ile bu sahili eğlence ve keyif ile zenginleştiriyor. 1.500 m2 kapalı Sosyal kulüp ile tüm projeye hizmet veren spa ve fitness klübü, su sporları kulübü, kültür-sanat merkezleri,  her zevke ve yaşa hitap eden hobi atölyeleri, çocuklar için kids-club gibi birçok sosyal imkanı bünyesinde barındıran proje yeni sahiplerine hareketli ve aktif bir sosyal yaşamın anahtarını sunuyor.

Blue Lake Küçükçekmece, Metal Yapı Konut imzası, eşsiz manzarası, birçok ilkleri bünyesinde barındıran sosyal yaşamı, çok özel dizaynı, kişiye özel servisleri ve özel yaşam alternatifleri ile sizleri bekliyor…

METAL YAPI KONUT HAKKINDA

1980 yılında Ömer Saçaklıoğlu tarafından kurulan Metal Yapı Konut, emlak geliştirme alanında faaliyet göstermektedir.

Metal Yapı Konut A.Ş. çatısı altında gayrimenkul geliştirme ve inşaat, akaryakıt, enerji, gıda perakende, turizm / otelcilik ve AVM işletmeciliği dahil olmak üzere 6 ana sektörde, 20 aktif şirket ve Saçaklı Holding A.Ş. faaliyet göstermektedir.

36 yıldır gayrimenkul sektöründe, lüks konut, ofis ve alışveriş merkezi projeleri ile İstanbul’un en önemli merkez lokasyonlarında bugüne kadar bitmiş 17 projesi ile toplam 1.343.000 m2 inşaat alanına sahiptir. Aynı zamanda hala devam eden 7 projesi ile 917.000 m2 inşaat ve planlaması başlayacak olan 4 projesi ile 770.000 m2 inşaat alanını daha hayata geçirecektir.

Metal Yapı Konut bugüne kadar yaklaşık 1 milyar USD’nin üzerinde gayrimenkul ve inşaat projesi ile gayrimenkul sektörüne yatırım gerçekleştirmiştir. Şirketin önümüzdeki 5 yıl içerisinde planladığı projeler ve arsa stoğu ile hedefi ise; 2,5 Milyar USD ciroya ulaşmaktır.

Bugün; İstanbul Tower Levent, Koru Florya, Aqua Florya AVM ve Akvaryum, Güneş Tepe, Ispartakule, Historia AVM ve Crowne Plaza Florya gibi lüks konut, ofis ve alışveriş merkezleri ve aynı zamanda Göktürk ve Kemerburgaz’da gerçekleştirdiği projeler ile bölgenin en önemli markası olarak Kemerlife Flat Ofis, Arketip, Kemerlife 21 ve Kemerlife 22, Kemerlife 23 konut projelerini inşa eden şirket, yurt içinde ve yurt dışında da pek çok markalı projeyi başarı ile hayata geçirmiş ve geçirmeye devam etmektedir.

İnsan odaklı bir anlayışla, gelişen bölgelerin en değerli lokasyonlarında, doğru planlama ile yaşam kalitesinin en ince detayına kadar düşünülmüş projeleri hayata geçiren Metal Yapı Konut, lüks ve konforu birleştiren, doğal malzemelerin kullanıldığı mükemmel tasarımlı ve prestijli projeleri ile ön plana çıkmaktadır.

Metal Yapı Konut yaşam mimarisine verdiği önemi, inşaat kalitesi ve işletme güvencesi ile desteklemektedir. Perakende sektöründeki gücü ile tüm projelerinde zengin fonksiyon kullanımı ile karma projeler hayata geçiren Metal Yapı Konut, markalı konut yapan kurumsal firma olarak uluslar arası ödülleri de başarılarını tescillemiştir.

İnşaat sektöründe kalite standardını belirleyen ve sadece bugün değil, her zaman liderliği hedefleyen Metal Yapı Konut’un bu noktaya gelmesinde en büyük güvencesi dürüstlükten ödün vermemesi, başarma azmi ve konusunda en iyi olanlarla çalışmasıdır. Metal Yapı Konut’u özel kılan, taş, toprak, tuğla ve betondan öteye geçerek yapılan inşaatlarda mimari eser yaratma ve “İnsan &yaşa” dengesini ilk günden planlamasıdır.

Yaklaşık 10.000 kişilik istihdam ile ekonomik personel istihdamına katkısı aylık 25.000.000 TL olan Metal Yapı Konut’un vergi ödülleri, mimari ödüller ve çeşitli kurum ödülleri gibi sayısız ödülleri bulunuyor. Metal Yapı Konut, ortaklıklara açık, iştirakleri ile zengin yapısı ile aynı zamanda SPK tahvil ihraç yetkisine de sahiptir. Metal Yapı Konut şu anda mevcut 50 Milyon TL ile işlem görmektedir.

Metal Yapı Konut’un Projeleri

Tamamlanmış projeler

Toplam 17 proje, 1.343.000 m2 inşaat.
FLYINN RESİDENCE 
2- KEMERLİFE XXI 
3- KEMERLİFE XXII  
4- ARKETİP EVLERİ 
5- COUNTRYLİFE 
6- ARCADİUM LİFE I 
7- ARCADİUM LIFE II 
8- FATİH HİSTORİA AVM 
9- FATİH KAMER PLAZA 
10- SERENA - SARDUNYA EVLERİ CEKMEKOY 
11- İSTANBUL AKVARYUM 
12- AQUA FLORYA AVM 
13- CROWNE PLAZA FLORYA 
14- KORU FLORYA - 298 KONUT 
15- ISPARTAKULE EVLERİ 
16- BENGİ İŞ MERKEZİ 
17- 6 ADET AKARYAKIT İSTASYONU

Devam eden projeler

Toplam 7 Proje, 917.000 m2 inşaat
1- İSTANBUL TOWER LEVENT 
2- BLUELAKE KÜÇÜKÇEKMECE 
3- KEMERLİFE XXIII 
4- ARCADİUM LİFE III 
5- REAL LİFE KONAKLARI 
6- BELGRAD LİFE 
7- GÜNEŞTEPE İSTANBUL

Gelecek projeler
1- ULUS RESİDENCE 
2- ZEKERİYAKOY EDEN LİFE 
3- KEMERLİFE XXIV 
4- UKRAİNE KİEV PLAZA

İletişim;

Blue Lake Küçükçekmece

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..