Bodrum Eski Dokusuna Kavuşacak

​​​​​​​Bodrum'un eski dokusunu yakalamak adına, Bodrum Belediyesi çalışmalarına hız kesmeden devam ettiriyor. Kentsel doku dönüşümü Gıda Çarşısı'ndan başladı.

Bodrum Eski Dokusuna Kavuşacak
Editor: Hatice Kolçak
06 Kasım 2019 - 12:03 - Güncelleme: 06 Kasım 2019 - 12:05

Bodrum Belediyesi'nin başlattığı ''Gıda Çarşısı Projesi'' ile görüntü kirliliği yaratan dış cepheler Belediye ve esnafların desteğiyle sökülmeye başlandı.

''Gıda Çarşısı Projesi''nde öncelikle bina cephesinde bulunan güneşlik, pergule ve görüntü kirliliği yaratan birçok eklenti Belediye ekipleri tarafından sökülüyor.

Emlak Pencerem - 6 Kasım 2019


BELEDİYE-ESNAF İŞBİRLİĞİNDE GIDA ÇARŞISI PROJESİ HAYATA GEÇİRİLİYOR

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın talimatıyla başlatılan Gıda Çarşısı Projesi çalışmaları kapsamında görüntü kirliliğine neden olan dış cephe malzemelerinin sökümüne başlandı. Belediye ekiplerinin sürdürdüğü çalışmalara esnaflarda destek oluyor.

İlçe merkezinin girişinde bulunan Bodrum Gıda Çarşısı'nın kentin mimari dokusuna, tarihine ve estetiğine uygun hale getirilmesi için hazırlanan proje kapsamında çalışmalar hız kazandı. Planlandığı gibi Kasım ayının ilk günlerinde başlayan çalışmalar kapsamında ilk olarak bina cephesinde bulunan güneşlik, pergule ve görüntü kirliliği yaratan birçok eklenti Belediye ekipleri tarafından sökülmeye başladı.

Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalara, işletme sahipleri ve çalışanları da destek oluyor. Belediye ekipleri ile işbirliği içinde çalışan esnafın nakliye ihtiyaçları Bodrum Belediyesi tarafından karşılanıyor.

Çarşının projeye uygun hale getirilmesi için çalışmalar Belediye bünyesindeki teknisyenler, elektrikçiler ve marangozlar gibi profesyonel bir ekip taraftan titizlikle yürütülüyor. Öte yandan, esnafın mağdur edilmemesi için işlemler hızlı bir şekilde devam ediyor.

Gıda Çarşısı’nı özgün haline döndürmek amacıyla başlatılan proje sonunda çevresindeki özel mülklerin de Belediye destekleriyle dış cephelerini ve çatılarını mevcut dokuya uygun hale getirmeleriyle mekan Bodrum’a yakışan bir görüntüye kavuşacak. 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum