Boğaziçi İmar Yüksek Koordinasyon Kurulu kimlerden oluşur?

İstanbul Boğaziçi İmar Yüksek Koordinasyon Kurulu toplantılarına katılacak Bakanlık ve yetkililerin listesi Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yeniden belirlendi.

Boğaziçi İmar Yüksek Koordinasyon Kurulu kimlerden oluşur?
Editör: Hakan A.
06 Şubat 2019 - 06:31

Türkiye'nin megaşehri İstanbul'un eşsiz Boğazı için imar belirlenmesinde Boğaziçi İmar Yüksek Koordinasyon Kurulunun Teşkiline İlişkin Karar verici mercilere dair bilgiler güncellendi. (Karar Sayısı: 709)

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 6 Şubat 2019 - İstanbul


Boğaziçi İmar Yüksek Koordinasyon Kurulunun teşkiline ilişkin ekli kararın yürürlüğe konulmasına, 2960 sayılı Boğaziçi Kanununun ek 1 inci maddesi gereğince karar verilmiştir.

Boğaziçi İmar Yüksek Koordinasyon Kurulu; Cumhurbaşkanının veya katılamadığında Cumhurbaşkanı Yardımcısının başkanlığında, Çevre ve Şehircilik Bakanı, Hazine ve Maliye Bakanı, İçişleri Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanı, Milli Savunma Bakanı, Tarım ve Orman Bakanı ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanından oluşur. Bakanların katılmadığı toplantılara ilgili bakan tarafından görevlendirilecek bir bakan yardımcısı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının katılmadığı toplantılara ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri katılır.


YORUMLAR

  • 0 Yorum