Boğaziçi ön görünümünde Sarıyer, Beykoz ve Üsküdar İmar Barışı kapsamına alındı

İstanbul Boğaziçi ön görünümünde bulunan üç ilçesi imar barışı kapsamına alındı. Kanun teklifi Meclisten geçti! Boğaz ön görünümünde kalan bu üç ilçe imar barışına dahil edildi. İşte son dakika haberin ayrıntıları...

Boğaziçi ön görünümünde Sarıyer, Beykoz ve Üsküdar İmar Barışı kapsamına alındı
Editor: Hakan A.
27 Aralık 2018 - 14:26

İMar Barışı kapsamında süre 3 gün sonra sona erecek. Meclis'e sunulan en son yasa teklifi ile kanunlaşan maddeler arasında Boğaziçi ön görünümünde bulunan  ilçeler de yer aldı. Yeni kanun ile birlikte İmar barışı bekleyen İstanbul'un Sarıyer, Beykoz ve Üsküdar ilçesinde oturan milyonları sevindirecek haber nihayet geldi. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 27 Aralık 2018 - İstanbul


İstanbu Boğazı'nda ön görünüm olarak bilinen üç ilçesine imar affı geliyor. Sarıyer, Beykoz ve Üsküdar ilçelerini kapsayacak yeni imar barışı düzenlemesi Meclis'ten geçerek yasalaştı.

İstanbul'un Üsküdar, Sarıyer ve Beykoz ilçelerini yakından ilgilendiren Boğaziçi ön görünümü'nde yapı kayıt belgesi alınabilmesi için İmar Barışı kapsamına alındı. Teklif meclis'ten geçerek yasalaştı. 

Kanun maddeleri ile detayları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile Resmi Gazete'de yayımlanmasının sonrasında resmen yasalaşmış olacak.

imar barışı boğaziçi ön görünümü sarıyer beykoz üsküdar

Yaşanan bu gelişme sonrasında bu kez gözler İmar Barışı süresine çevrildi. Uzmanlar 31 Aralık 2018 yani üç gün sonra sona erecek İmar Barışı süresinin uzatılacağı görüşünde.Henüz Çevre ve Şehircilik bakanı Murat Kurum'dan İmar Barışı uzatılmasına ilişkin bir açıklama gelmezken, gözler Bakan Kurum'a çevrilmiş durumda.