Reklamı Geç
Borç Transferi Kredisi ile Kredi kartı, ihtiyaç ve taşıt kredisi...

Borç Transferi Kredisi ile Kredi kartı, ihtiyaç ve taşıt kredisi borçları tek bankada nasıl toplanır?

Banka borçları bulunan vatandaşa yeni yöntem tüm borçların tek bankada toplanması... Peki nasıl? vatandaş 'borç transferi' sistemi sayesinde kredi kartı borçlarını, ihtiyaç kredisi borçlarını ve taşıt kredisi borçlarını tek bankada toplayabilecekler.

28 Şubat 2017 - 09:11

Şu sıralar bankalara borçlu olan vatandaşın en çok merak ettiği konuların başında geliyor "Borç Transferi Kredisi"

Binlerce kart borçlusu, kredi borçlusu vatandaş Borç Transferi Kredisi sistemi sayesinde bir bankada tüm borçlarını yeniden yapılandırabiliyor. Peki nasıl bir sistem bu Borç Transferi Kredisi olayı? Hangi bankalar bu sistemi uyguluyor? Borç Transferi Kredisi ile alakalı bazı önemli ayrıntılar haberimizde.

Sabah gazetesinde yer alan haberin ayrıntılarına göre, Transfer kredisi adı altında, kapatmak istenilen kredi ve kredi kartı borçları, tüketicinin bankaya başvurduğu esnada kredi başvurusu sırasında listeleniyor. Banka krediye onay veriyor. Ardından mevcut açık kredi ve kredi kartının olduğu bankaya gerekli olan parayı EFT yapıyor. Kart ve kredi borcu tamamen kapatılmış oluyor. Ayrıca kredi veren banka EFT için ücret almıyor. Transfer kredisi için müşteriden kimlik, gelir belgesi ve fatura (elektrik, su) istenerek gerekli işlemlere başlanabiliyor.

Bankalar tarafından düzenlenen kampanyalarla 20 bin liraya kadar 'transfer kredisi' verildiği belirtiliyor. Faiz oranları aylık yüzde 1.21-1.84 arasında değişen kredinin vadesi 48 aya kadar çıkıyor. 48 ay vadeyle 10 bin lira kredi çekenin ödemesi 324 liradan başlıyor. Vade uzadıkça faiz de artıyor. Bankalar değişik tutarlarda hayat sigortası da talep edebiliyor. Çıkan krediyle, vadesi gelmemiş kalan borç taksitlerinin hepsini birden ödeme imkanı sunuluyor.

Posta'nın haberine göre kredi kartının sadece yüzde 30-40'lık asgari ödemesini yapıyorsanız, geri kalan tutara her ay yüzde 1.84 faiz biniyor. Asgari ödeme tutarını da ödeyemediğiniz durumda yani tüm taksidi geciktirdiğinizde gecikme (temerrüd) faizi yüzde 2.34'e çıkıyor. Bu şekilde yüksek faiz ödeyeceğinize ihtiyaç kredisi çekerek borcunuzunu hemen kapatıp 48 ay vadeyle ödeyebilirsiniz. Böylece kredi kartı limitiniz de serbest kalmış olur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..