Borç yapılandırması mı, sicil affı mı? Vergi, SGK, KYK, Trafik, Köprü borçları 18 ay taksit imkanı...

Vergi, SGK, KYK, Trafik, Köprü borç ve cezaları için yeniden yapılandırma paketi TBMM'de. Sicil affı bekleyenler dikkat! Borç yapılandırma için flaş gelişime yaşanıyor geri sayım başladı.

Borç yapılandırması mı, sicil affı mı? Vergi, SGK, KYK, Trafik, Köprü borçları 18 ay taksit imkanı...
Editör: Hakan A.
23 Ekim 2020 - 14:50
Vatandaş Pandemi sürecinde borç altında kaldı! Vergi borçları başta olmak üzere, SGK ve diğer pek çok kalemde borçlarını ödeyemezken, hükümet yeni bir paketi devreye almak üzere... Devlete borcu olan milyonları yakından ilgilendiren yeniden yapılandırma ile alakalı sond akika gelişmesi yaşanıyor. Vatandaş sicil affı bekliyor ama... Sicil affı bekleyenleri yakından ilgilendiren borç yapılandırma haberi az önce geldi. Sicil affı var mı, borç yapılandırma hangi borç ve cezaları kapsayacak? TBB'de görüşülecek borç yapılandırmaya ilişkin son dakika gelişmesi..

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 23 Ekim 2020 - İstanbul


Milyonlarca vatandaşın borçlarını düşünen hükümet, yeni bir yapılandırma paketi üzerinde çalışmasını sürdürürken, taslak bugün Türiye Büyük Millet Meclisi'nde görüşülecek. Günün son dakika gelişmesi olarak borç yapılandırması haberi milyonları heyecanlandırdı.

Özellikle koronavirüs sürecinde işinden gücünden olanları ve devlete borcu olanları rahatlatacak borç yapılandırması için resmen geri sayım başladı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, 18 taksit hakkı tanınacağını ve ilk ödemenin Şubat 2021'de yapılacağını belirtti. (Vergi borçlarına yapılandırma) Yapılandırılan borçlara 18 taksit imkanı sağlanacak.Hangi borç ve cezalar kapsama borç yapılandırması kapsamında olacak?

Henüz görüşme aşamasında olan borç yapılandırmasında en fazla merak edilen konu ise hangi borçlar yapılandırılacak?  Vergi borçları başta olmak üzere, Sosyal Güvenlik Kurumu SGK borçları,öğrencileri yakından ilgilendiren  KYK borçları, aracı olanlar için Trafik ceza ve borçları ile köprü borçları ve cezaları 18 ay taksit imkanı ile yapılandırması yapılabilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum