Reklamı Geç
Borçluya yine yeni yeniden Yapılandırma

Borçluya yine yeni yeniden Yapılandırma

Bir kez daha Hükümet, Vergi, prim, su borçlarına, ecrimisil ödemelerine, trafik, askerlik ve nüfus cezalarına yapılandırma imkanı getiren tasarıyı meclis gündemine getirerek yarın itibariyle TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülecek.

01 Mayıs 2017 - 14:06

 Vatandaşın borçlarına ilişkin bir kez daha yeniden yapılandırma gündemde. Hükümet, yeniden yapılandırma ile alakalı yeni bir tasarı için mesai harcamaya hazırlanıyor. Yeni tasarı 2 Mayıs itibariyle bir kez daha TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmeye başlanacak.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 1 Mayıs 2017 - İstanbul

Milyonlarca borçluya müjdeli haber! 36 ay taksit imkanıyla borçlar yeniden yapılandırılacak! Kanun Tasarısı için görüşmeler başlıyor.

Milyonlarca borçluya yeni fırsat

9 milyondan fazla borçluya yeniden yapılandırma fırsatı! Milyonları yeniden yapılandırma için Hükümet düğmeye bir kez daha bastı. Meclis bu hafta yapılandırma yasası için mesai harcamaya başlayacak. Vergi, prim, su borçlarına, ecrimisil ödemelerine, trafik, askerlik ve nüfus cezalarına yapılandırma imkanı sayesinde tüm faizler silinerek sıfırlanacak, peşin ödemelerde indirim ve 36 ay taksit imkanıyla borçlar ödenebilecek.

19 Ağustos 2016 tarihi itibariyle yürürlüğe giren yeniden yapılandırma kanunu kapsamına giren alacak türleri ve alacaklı idareler esas alınacak. 31 Mart 2017 tarihine kadar olan kesinleşmiş alacaklarını yapılandırma imkanı sunulacak. Daha önceki yapılandırma kapsamında başvuru yapamamış borçlulara da yeni bir imkan tanınıyor. Ancak yapılandırmadan yararlanan ve taksit ödemeleri devam edenlerin, yapılandırılan borçları kapsam dışında tutulacağı gelen haberler arasında.

36 ay taksitle yeniden yapılandırma

Mlyonlarca borcu bulunan vatandaş için düğmeye basan hükümet, Vergi, prim, su borçlarına, ecrimisil ödemelerine, trafik, askerlik ve nüfus cezalarına yapılandırma imkanı getirmek için düğmeye basarken, Meclis gündemine gelecek yeni tasarıya göre, ana paranın tahsilinden vazgeçilmeyecek. Ancak gecikme faizi ve cezası silinip, bunun yerine enflasyona (Yİ-ÜFE) göre güncelleme yapılacak. Peşin ödemeyi seçenler enflasyon tutarının da yarısını ödeyecek. İsteyen de 6, 9, 12, 18 taksitten birini tercih edecek ve 2 ayda bir ödeme tahsil edileceği, yapılacak taksitli ödemelerde yeniden hesaplanan borca, belirlenen katsayılar ilave edileceği ifade edildi. Bu kapsamda borcu olan vatandqaşa 36 ay taksit imkanıyla borçlarını yeniden yapılandırma imkanı tanınacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..