Borsa İstanbul açığa satış işlemleri normale döndü!

Son bir haftadır Borsa İstanbul BIST 50 açığa satış işlemlerinde uygulanan yukarı adım uygulaması bu sabah normale döndü. Borsa'da açığa satış işlemlerinde kısıtlama olmadan işlem yapılıyor.

Borsa İstanbul açığa satış işlemleri normale döndü!
Editör: Hakan A.
30 Mart 2021 - 09:25
Dolar ve Euro kurlarında, Merkez Bankası atamaları ile oluşan baskı sonrasında piyasalarda büyük dalgalanmalar yaşanmıştı. BU sabah itibariyle Borsa İstanbul'da BIST 50 açığa satış işlemlerinde yukarı adım uygulaması kararı alınmadı. İşlemlere kesinti olmaksızın devam ediliyor.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 30 Mart 2021 - İstanbul


Borsa İstanbul'da BIST 50 endeksinde açığa satış işlemlerinde son 1 haftadır uygulanan işlem kısıtlaması bu sabah sona erdi. Son olarak dün haftanın ilk işlem sabahı Pazartesi günü uygulanan açığa satış işlemleri için uygulanan yukarı adım kuralı bu sabah uygulanmadı.

Borsa İstanbul resmi KAP açıklaması yukarı adım uygulaması kapsamında bir açıklama yapılmadı. İşlemler normal olarak yapılıyor.

MERKEZ BANKASI'NDA O İSİM GÖREVDEN ALINDI! FLAŞ ATAMA


Merkez Bankası üst yönetiminde son dakika ataması yapıldı. Yeni atama ile birlikte Merkez Bankası Başkan Yardımcısı olarak görev yürüten eski TCMB Başkanı Murat Çetinkaya görevden alındı.
 

Dolar TCMB atama kararı sonrası yükselişte! 30 Mart Döviz kurları Euro, Dolar ne kadar?


YORUMLAR

  • 0 Yorum