Borsa İstanbul BIST-50 açığa satış işlemlerinde bir kez daha yukarı adım kuralı uygulanacak

Borsa İstanbul'da BIST-50 açığa satış işlemleri kapsamında bugün bir kez daha yukarı adım kuralı uygulanacak.

Borsa İstanbul BIST-50 açığa satış işlemlerinde bir kez daha yukarı adım kuralı uygulanacak
Editör: Hakan A.
25 Mart 2021 - 09:26 - Güncelleme: 25 Mart 2021 - 09:41
Borsa İstanbul'da açığa satış yapmak isteyenler için yukarı adım kuralı bugün bir kez daha uygulanacak! Açıklama BİST-50 açığa satış işlemleri için geçerli olacak. Resmi açıklama Borsa İstanbul tarafından KAP üzerinden yapıldı!

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 25 Mart 2021 - İstanbul


Borsa'da işlem yapan yatırımcıları, aracı kurumları yakından ilgilendiren son dakika gelişmesini Borsa İstanbul duyurdu. Hafta başından bu yana açığa satış işlemlerinde uygulanan yukarı adım kuralı kapsamında bugün yapılacak işlemlerde bir kez daha uygulanması yönünde karar duyuruldu.

Hafta sonu Pazar gecesi döviz kurları üzerinde başlayan yoğun hareketlilik sonrasında, haftanın ilk işlem sabahı Pazartesi sabahında başlatılan yukarı adım kuralı ile birlikte Borsa'da işlem yapan çok sayıda yatırımcıyı yakından ilgilendiren gelişmenin ayrıntıları KAP üzerinden yapılan açıklama ile duyurulu.


Borsa İstanbul tarafınDan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan yazılı açıklamada, 25 Mart 2021 Perşembe günü yapılacak açığa satış işlemlerinde yukarı adım kuralının uygulanmaya devam edeceği ifade edildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum