Borsa İstanbul, endeksten iki sıfır atacak

Borsa İstanbul'dan flaş açıklama: endeksten iki sıfır atılacak! 5 Haziran'da başlıyor...

Borsa İstanbul, endeksten iki sıfır atacak
Editör: Hakan A.
15 Mayıs 2020 - 16:03 - Güncelleme: 15 Mayıs 2020 - 16:05
Borsa İstanbul ile alakalı günün en son gelişmesi... İki sıfır atılacak! Test aşamasının 5 haziran tarihinde başlayacağı kaydedildi. 

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 15 Mayıs 2020 - İstanbul


Günün Son dakika haberi Borsa'dan geldi... Borsa İstanbul, endeksten iki sıfır atılmasına ilişkin testlerin 5 Haziran'da başlayacağını açıkladı.

Borsa İstanbul yönetimi tarafından üyelere gönderilen duyuruda "BIST Pay Endekslerinden İki Sıfır Atılması Projesi"nde provaların 5 Haziran'da başlayacağı bildirildi.


Duyuruda, daha önce üyeler ve paydaşlardan gelen talepler doğrultusunda 27 Temmuz'a ertelendiği hatırlatılan endekslerden iki sıfır atılmasına yönelik projede, prova katılımcılarının bağlantı testlerini 1-3 Haziran'da gerçekleştirmesi gerektiği kaydedildi. Endekslerden sıfır atılmasına ilişkin provalarda canlı ortam verilerinin kullanılacağı belirtilen duyuruda, dört kez canlıya geçiş provası planlandığı ve her periyotta en az üç gün test imkanı sunulacağı ifade edildi.

Borsa İstanbul tarafından 2 Nisan'da yapılan açıklamada, yeni tip corona virüs salgını tedbirlerinin neden olduğu olağanüstü koşullar ve değişen çalışma düzeni nedeniyle, üyelerden gelen talepler doğrultusunda "BISTECH Sistemi 2.11 Versiyon Geçişi" ve "BIST Pay Endekslerinden İki Sıfır Atılması"na ilişkin projelerin ertelendiği bildirilmişti.

Testlerin başarılı olması durumunda "BISTECH Sistemi 2.11 Versiyon Geçişi"nin 6 Temmuz, "BIST Pay Endekslerinden İki Sıfır Atılması"nın ise 27 Temmuz'da yapılması planlanıyor.

Borsa İstanbul, endeksten iki sıfır atacak

YORUMLAR

  • 0 Yorum