Bu 4 ilde kamulaştırma

Şanlıurfa, Bilecik, Samsun illerinde bazı projeler için Cumhurbaşkanlığı kararınca acele kamulaştırma gerçekleştirilecek.

Bu 4 ilde kamulaştırma
Editör: Hakan A.
03 Eylül 2020 - 06:24
Şanlıurfa, Bilecik, Samsun gibi illerde hayata geçirilecek bazı önemli kamu projeleri için acele kamulaştırma kararı çıktı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 3 Eylül 2020 - İstanbul


Cumhurbaşkanlığı kararı ile Türkiye genelinde devam eden ve plalanan bazı projeler için kamulaştırma kararları alındı. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de ilan edildi.

4 ilde yürütülecek kamulaştırma çalışmalarının yapılacağı yerler ve listesi şöyle;


–– Şanlıurfa İli, Eyyübiye İlçesi, Yusufpaşa Mahallesi Sınırları İçerisinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Yapımı Planlanan Meydan Projesinin İvedilikle Hayata Geçirilmesi Amacıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2920)

–– Bilecik İli Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan “Arıcaklar KÖK-Söğütçük Grubu Enerji Nakil Hattı”nın Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2922)

–– 154 kV Pancar TM-DDY Cumaovası TM Enerji İletim Hattı Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2923)

–– Samsun-Kalın Demiryolu Hattı Modernizasyon Projesi Kapsamında Demiryolu Hattının 154. Kilometresi Civarındaki Heyelanların Önlenmesi ve Hat Güvenliğinin Sağlanması Amacıyla, Amasya İli, Merkez İlçe, Büyükkızılca Köyü Sınırları İçerisinde Yer Alan Taşınmazlar ile Üzerlerindeki Muhdesatın Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 2925)

YORUMLAR

  • 0 Yorum