Bu fotoğraf Şişli’de bu sabah çekildi! Çöpler grev nedeniyle...

Bu fotoğraf Şişli'de bu sabah çekildi! Çöpler grev nedeniyle toplanamıyor

Çöp dağlarının oluşmaya başladığı Şişli'de durum vahim. Şişli Belediyesi açıklamada bulundu. İşte çöplerin toplanmadığı ilçeden son durum. Vatandaş sosyal medya üzerinden isyan etti ve "Şişli bunları haketmiyor" denildi

25 Temmuz 2017 - 16:55

İstanbul'un en büyük iş ve yaşam bölgelerinden biri olan Şişli'de bu sabah çekilen görüntüler vatandaşın tepkisine neden olurken, Şişli Belediyesi açıklamada bulundu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 25 Temmuz 2017 - İstanbul

Yıllardır İstanbul'da görülmeyen bir görüntü bu sabah itibariyle şehrin en önemli iş ve yaşam merkezi olan Şişli'de  ortaya çıktı. Şişli'de Belediye'nin temizlik görevlileri grev kararı alınca ortalık çöpten geçilmez oldu.

Belediye işçileri eylemde!

Şişli'de başgösteren çöp sorununun, Belediye işçilerinin grevde olmaları nedeniyle çöplerin toplanmamasıyla oluştuğu ifade edildi.

İlçede çöpten dağlar oluşmaya başladı. Vatandaş ise duruma tepkili ve endişeli. Bir gecede sokaklar çöple dolup taştı. Nişantaşı, Valikonağı caddesi, Kurtuluş, Osmanbey ve daha pek çok mahalledei önemli mahallelerde her köşe başı çöplerle dolu. Durum vahim. 

Söz konusu haberlerin sosyal medya ve basında dile getirilmesi sonrasında ise CHP'li Şişli Belediyesi konuyla ilgili açıklamada bulundu;

Açıklamda, "Şişli Belediyesi’nin hizmet alımıyla çalıştırılan personelinin ücretleri, belediyenin iştiraki olan Kentyol A.Ş tarafından ödenmektedir. Sözleşme bitiminde yapılacak açık personel ihalesine, Kentyol A.Ş. bu kez katılamayacaktır. Bu nedenle sendika, belediye binası önünde eylem yapmakta ve Şişli’de özellikle çöplerin toplatılmasını engellemeye çalışmaktadır. Şişli Belediye Başkanı H. Hayri İnönü’nün konuyla ilgili Kent-Yol A.Ş çalışanlarına yaptığı yazılı açıklamayı kamuoyunun bilgisine sunarız." ifadelerine yer verildi.

Vatandaş sosyal medya üzerinden haklı isyanlarını ve tepkilerini dile getirdi!

"Şişli Bunlarlar Haketmiyor!"

şişli çöp grev

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..