Bu kez Vakıf Katılım konut kredisi finansmanı kar oranını 0.98'e indirdi

3 kamu bankası 2 özel bankadan sonra bu kez Katılım bankaları konut kredisi finansmanı konusunda faiz oranlarında indirimlere başladı. Vakıf Katılım, konut finansmanı kapsamında kullandıracağı 120 aya kadar olan vadelerde aylık kar oranını yüzde 0,98 oranına indirdi

Bu kez Vakıf Katılım konut kredisi finansmanı kar oranını 0.98'e indirdi
Editor: Hakan A.
21 Aralık 2018 - 11:52

Konut kredisi finansmanınında kamu bankalarından sonra özel bankaların da ellerini taşın altına koymaya başlamaları sonrası, bu kez katılım bankaları indirimlere başladı. İlk indirim haberi Vakıf Katılım'dan geldi.

Emlak Pencerem / Konut kredisi - 21 Aralık 2018 - İstanbul


İnşaat ve gayrimenkul sektöründe TÜİK tarafıdnan son açıklanan konut satışlarına ilişkin Kasım ayı istatistikleri yaşanan durağanlığı gözler önüne sermişti. Rakamlara göre Kasım 2018'de Konut satışlarında yüzde 27 oranında düşüş yaşandı.Dğer taraftan yüzde 80'lerin üzerinde ipotekli konut satış rakamlarında yaşanan düşüş de çok konuşulan konular arasında yer alırken, bankaların 2019'a girmeden son haftalarda kredi faizlerinde indirime gitmesi inşaat sektörüne umut oldu.

- Konut kredisi faizleri 0.98'e indi! Konut satışlarına etkisi olur mu? / Hatice Kolçak kendi youtube kanalında değerlendirdi. Videoyu izlemek için tıklayın.


Peş peşe gelen açıklamalar sonrası 3 kamu bankası, 2 özel banka olmak üzere toplamda 5 banka konut kredisi faiz oranlarını 0.98 oranına indirdi. İlk olarak İNG Bank, sonrasında Ziraat bankası, Vakıfbank ve Halkbank, İş Bankası konut kredisi faizlerini 120 aya kadar 0.98'e indirmiş oldu. BU indirim tufanına Katılım Bankaları'da eklenmeye başladı. İlk olarak Vakıf Katılım Bankası kredi finansmanında 120 aya kadar 0.98 kar uygulayacağını açıkladı.

Konuyla alakalı resmi açıklama Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş tarafından yapıldı.
 
Göktaş açıklamasında, "Hem bireysel hem de kurumsal müşterilerimize en uygun maliyetle finansman desteği sağlama vizyonu ile çalışmalarımıza yön verdik. Şimdi de gerek uygun maliyetlerle ev sahibi olmak isteyen müşterilerimize destek vermek gerekse konut stokunu eriterek ülke ekonomimizin lokomotif sektörlerinden olan inşaat sektörüne can vermek amacıyla, halihazırda müşterimiz olan ya da kurumumuzla aktif (kredili) olarak çalışan konut üreticisi firmalarından alınacak konutlar için konut finansmanı kar oranımızı 0.98 seviyesine çektik.
 
Yapılan kampanyada konut finansmanı kar oranını aylık yüzde 1,78 olarak belirledik. Bizlerle aktif (kredili) olarak çalışmakta olan konut üreticisi firmaları da kampanyamız kapsamında sorumluluk alarak maliyetin bir kısmını üstlenecek ve bu sayede oran müşterilerimize yüzde 0,98 olarak yansıyacaktır." ifadelerini kullandı.
 
Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Reklam


YORUMLAR

  • 0 Yorum