Reklamı Geç
Bu sabah İstanbul Boğazı sis nedeniyle gemi geçişlerine...

Bu sabah İstanbul Boğazı sis nedeniyle gemi geçişlerine kapatıldı

İstanbul Boğazı'nda etkisini bu sabah da gösteren yoğun sis deniz trafiğini olumsuz etkilemeye devam ederken, Boğaz gemi geçişlerine bir kez daha kapatıldı. Sis etkisi ne zaman geçecek?

06 Nisan 2017 - 09:11

İstanbul ve bölgesinde etkili olmaya devam eden yoğun sis deniz ulaşımını etkiliyor. İstanbul Boğazı'nda bu sabah itibariyle bir kez daha deniz ulaşımı gemi trafiğine kapatıldı. Son günlerde etkisini artırarak devam eden sisli hava ulaşımı engellerken, kartpostallık görüntüleri de beraberinde getiriyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 6 Nisan 2017 - İstanbul

İstanbul Boğazı'nda yaşanan yoğun sis yüzünden deniz trafiği olumsuz etkilenmeye devam ediyor. Boğaz hattında gemilerin geçişleri bir ke daha yasaklandı.

İstanbul'da göz gözü görmezken, şehir içi trafiğinde de yoğunluk yaşandığı kaydedildi. 

Konuya ilişkin resmi açıklamada bulunan İstanbul Liman Başkanlığı, İstanbul Boğazı'nda sis  yüzünden görüşün düşmesi dolayısıyla saat 07.00'den itibaren gemi geçişleri çift  yönlü olarak askıya alındığını duyurdu.

Dün'de İstanbul genelinde sabah erken saatlerde başlayan yoğun sis etkili olmuş ve öğle saatlerine kadar deniz trafiği normale dönmemişti. Bu sabah bir kez daha deniz ulaşımında gemi geçişleri trafiğe çift yönlü olarak kapatıldı.

Uzmanlar yoğun sisin öğle saatleriyle birlikte etkisini kaybedeceğini ifade ediyor.

Benzersiz bir görüntü oluşan Boğaz'da makinasını kapan fotoğraf çekiyor. Yaşanan yoğun sis nedeniyle İstanbul Boğazı etrafında fotoğrafçılar en güzel kareleri yakalamaya çalışıyor. Ortaya çıkan fotoğraflar ise sosyal medyada büyük beğeni topluyor.

2017/04/7980667.jpg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..