Reklamı Geç
Bu yıl ki Ramazan pidesi fiyatları ne kadar olacak açıklandı

Bu yıl ki Ramazan pidesi fiyatları ne kadar olacak açıklandı

Ramazan orucunun vazgeçilmesi pide fiyatları belirlenirken, hangi ilde kaç lira olacağı açıklandı. İşte bu Ramazan fırınlarda uygulanacak Ramazan Pidesi fiyatları.

24 Mayıs 2017 - 13:29

Ramazanın yaklaşmasıyla hızlanan alışverişler ve gıda sektöründeki hareketlilik devam ederken, özellikle İstanbul, Akara ve İzmir gibi büyükşehirlerde Ramazan pidesi fiyatının ne kadar olacağı büyük merak konusu olmuştu. Yapılan son düzenlemelerle hangi lde Ramazan pidesi kaç liradan satılacak belirlendi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 24 Mayıs 2017 - İstanbul

Ramazan ayı geldi geliyor. Ramazana üç gün kala tüm Türkiye'de büyük bir merakla beklenen pide fiyatları açıklandı. Konuya ilişkin resmi açıklama ise Türkiye Fırıncılar Federasyonu tarafından geldi. Federasyon fırınlarda uygulanacak olan Ramazan pidesi satışlarında fiyatlar belirlendi.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, yaklaşan Ramazan ayı boyunca fırınlarda satışı gerçekleştirilecek olan pide fiyatlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Balcı açıklamasında, "Ramazan Pidesi fiyatları ülke genelinde azami 6 lira 60 kuruşun üzerinde olmayacak. 2015 ve 2016 yılında pidenin kilogram fiyatı 6 lira olarak uygulanmıştı. Örneğin Ankara'da geçen yıl 250 gram pide 1,5 lira iken, bu ramazanda Ankara'da 300 gram pidenin fiyatı 2 lira olarak belirlenmiştir" diye konuştu.

Geçtiğimiz Ramazan ayında özellikle İstanbul'da 350 gramlık sade pide satış fiyatı 1.8 lira, Ankara'da ise 250 gram pidenin satış fiyatı ise  1.5 lira olarak uygulanmıştı. 

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ (İBB)'DEN RAMAZAN PİDESİ AÇIKLAMASI!

Yaklaşan Ramazan ayına ilişkin satışa çıkacak pide fiyatlarıyla alakalaı İBB' tarafından açıklamada bulunuldu. Buna göre, Büyükşehir Belediyesi açıklamasında, Halk Ekmek'in ramazan pidesi fiyatını bu yıl değiştirmeyerek eski fiyattan satışını gerçekleştireceği ifade edildi.

Açıklamada, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 350 gram pidenin 85 kuruştan satılacağını duyurdu.

BAŞKENT'TE HALK EKMEK RAMAZAN PİDESİNE BU YIL ZAM YAPMADI

Başkentte bu yıl Ramazan pidesi Halk Ekmek'te zamlı olarak satılmayacak. Geçtğimiz yılın fiyatları devam edecek. Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, bu sene de 250 gram pideleri 70 kuruşa satılacağını duyurdu.

- TRABZON

Trabzon'da Geçtiğimiz sene 3 lira olarak satışı yapılan 500 gramlık susamlı pidenin satış fiyatı bu yıl 3.25, 540 gram olan susamsız pidenin fiyatı ise 2.75'ten 3 liraya yükseltildi.

- KARABÜK

Ramazan pidesinin Karabük'te 350 gramlık susamlı pidenin 2.25 TL'den satılacağını kaydetti.

- DENİZLİ

Ramazan ayında pide fiyatlarına zam olmayacağını söyledi. Denizli'de 300 gram Ramazan pidesinin 1,5 lira olacak.

- MANİSA

Alınan kararla birlikte geçen yıl ramazan ayında 250 gramı 1 lira 50 kuruştan satılan pide, bu yıl da aynı fiyat olarak satılacağı belirtildi.

- EDİRNE

Edirne'de ramazan pidesine 50 kuruş zam yapıldı. Yeni zamla birlikte 300 gram ramazan pidesinin fiyatı 2 liraya yükseldiği kaydedildi.

- KASTAMONU

Ramazan pidesinin geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda 2 liradan satışa sunulacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..