Bulut İnşaat'ın sahibine rekor ceza! 316 yıl 3 ay hapis yatacak...

İstanbul'da Esenyurt ilçesinde Bulut İnşaat firması ve sahibi yüzlerce mağduru dolandırmakla açılan davada tarihi rekor bir ceza kesildi. Bulut İnşaat'ın patronu Temel Bulut'a 316 yıl 3 ay hapis cezası kesildi.

Bulut İnşaat'ın sahibine rekor ceza! 316 yıl 3 ay hapis yatacak...
Editör: Hakan A.
25 Şubat 2021 - 08:11
Esenyurt'ta pek çok inşaat firması binlerce vatandaşın parasını pul ederken, o şirketlerden biri Bulut İnşaat davasında flaş gelişme yaşandı. İstanbul'da Esenyurt ilçesinde Bulut İnşaat sahibi Temel Bulut tarafından mağdur edilerek vaadlerini yerine getirmeyen şirket hakkında açılan dolandırıcılık davasında önemli bir gelişme yaşandı. Bulut İnşaat'ın patronu Temel Bulut için rekor ceza kesildi.

Emlak Pencerem - Emlak Haberleri Merkezi - 25 Şubat 2021 - İstanbul


Türkiye'nin lokomotif sektörü olan inşaat sektöründe yıllardır dolandırıcılık hadiseleri ile karşı karşıya kalan tüketici için sevindirici, benzer davalar için ise emsal niteliğinde sonuçlanan Bulut İnşaat davasından tarihi karar çıktı. Şirketin sahibi Temel Bulut için 316 yıl gibi rekor bir hapis cezası verildi.

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, İstanbul'da Esenyurt ilçesinde Bulut inşaat firması tarafından hayata geçirilecek projelerin maketten satışı sonrasında yapılmayan, temelleri dahi atılamayan inşaatlara para yatıran 130 mağdur tarafından dolandırıcılık davası açılmıştı. Aradan geçen süreçte dava devam ederken gelen son haber rekor ceza ile mahkeme süreci tamamlanmış oldu. 130 kişiye maket üzerinden ev sattıktan sonra dairelerini vermediği iddiasıyla açılan dolandırıcılık davasında 316 yıl 3 ay hapis ve 1 milyon 275 bin TL adli para cezasına çarptırıldı.


İstanbul Esenyurt’ta başladıkları inşaatları 2013, 2014 ve 2015 yıllarında tamamlayıp bitireceklerine dair kamuoyunda reklam ve tanıtım kampanyaları ile maket üzerinden, topraktan satış yapan Bulut İnşaat, aradan geçen zaman içerisinde inşaatların hiç birinde işler ilerlemedi. Topraktan konut alan vatandaşlar ise inşaatların hiç birinde ilerleme göremedi ve dolandırıcılık davası açıldı. 

TEMEL BULUT'A REKOR CEZA KESİLDİ

Mahkeme, sanık Temel Bulut’u ‘tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı’ suçundan 316 yıl 3 ay hapis ile 1 milyon 275 bin TL adli para cezasına çarptırdı. 

2018'DE CEZAEVİNE GİRDİ

Bulut İnşaat'ın sahibi Temel Bulut, hakkında açılan davalar sonrasında 2018 yılında bir çay bahçesinde yakalanarak gözaltına alınmış, yapılan işlemler sonrasında ise cezaevine yatırılmıştı. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum