Bulvar Atakent sosyal konut anlayışıyla indirimle satışta

Bulvar Atakent sosyal konut anlayışıyla indirimle satışta

Eski Bakan Erdoğan Bayraktar'ın da ortakları arasında bulunduğu MAKSEM ve OĞUZKAĞAN, Halkalı Atakent'te hayata geçireceği proje görücüye çıktı. Bulvar Atakent sosyal konut avantajıyla yüzde 35 indirimli olarak konut satışlarına başlandı.

21 Eylül 2017 - 08:47 - Güncelleme: 24 Şubat 2018 - 00:24

Eylül ayında başlayan yeni projelerin tanıtımında yeni projeler ve yeni ortaklıklar açıklanmaya devam ederken, Halkalı'da inşa edilecek Bulvar Atakent projesi lansmanı gerçekleştirildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 21 Eylül  2017 - İstanbul

Bulvar Atakent projesi Atakent Halkalı'da satışlarına başladı. MAKSEM ve OĞUZKAĞAN ortaklığıyla inşa edilen Bulvar Atakent'te daireler çocuklu ailelere özel olarak geliştirildi küçük dairelere yer verilmedi.
 
22 bin 274 metrekare alan üzerinde hayata geçen Bulvar Atakent 250 milyon lira yatırım bedeliyle inşa ediliyor. Projede toplam 391 konut 26 ticari ünite ve 1 tane kreş bulunuyor. Daire fiyatları 4.300 liradan başlayan Bulvar Atakent'te banka kredisi kullanılabiliyor. Ayrıca şirket bünyesinde 10 farklı vade faksız taksitlendirme yapılabiliyor. Çocuklu aileleri hedefleyen projede 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri bulunuyor.
 
Şirket ortaklarından olan ve OĞUZKAAN'da hissesi bulunan Bayraktar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bayraktar yapılan basın toplantısında proje ile ilgili bilgi verdi, sektörel değerlendirme yaptı. Projenin en önemli özelliğinin sosyal sorumluluk kapsamında dairelerin yüzde 10'nu olan 40 konutun Halkalı'da ikamet eden evi olmayan evli ve çocuklara yüzde 35 indirimli 3.500 TL/metrekareden satıldığını açıklayan Erdoğan Bayraktar sözlerine şöyle devam etti. " Kaba inşaatın yüzde 99'unu bitirdik. Toplamda 391 konutun 40 adetini sosyal sorumluluk kapsamında yüzde 35 indirimli sattık. Bölgede bir duyuru yaptık ve ilk gelen ailerere vermiş olduk. İnşallah bu örnek olur. Özel sektör yaptığı konut projelerinin yüzde 10'unu sosyal sorumluluk adına ucuz verebilirler.Kapalı otopark, sosyal donatı alanlarını yaptık.Ayağı yere basan vade farksız taksitlendirme avantajı da sağlıyoruz."
 
Vatan bilim ve teknoloji Vakfına ait arsa üzerinde hayata geçecek Bulvar Atakent için yapılan ihale ile arsa karşılığı MAKSEM ve OĞUZKAAN şirketi 25 milyon lira para ile projenin yanında ki arsaya 2 kolej, meslek lisesi ve bir öğrenci yurdu yapacak.
 
Sektör hakkında açıklama yapan Erdoğan Bayraktar, Eylül sonu biten tapu harcı indirimi ve KDV indiriminin kalıcı olacağını ifade etti. Erdoğan Bayraktar, bunun ekonomiyi canlandırmak gerekli olduğunu söyledi. Bayraktar, "yüzde 70 fay deprem fayları üzerinde olan ülkemizin kentsel dönüşüm olmazsa olmazıdır. Ranta çevirmeden halkın kendisinin evini yapması sağlanmalıdır." dedi. Erdoğan Bayraktar konut fazlalığının İstanbul ve Ankara'da olduğunu ancak bunun konut ihtiyacının devam etmesiyle bunun sorun olmayacağını sektörde iniş ve çıkışların olabileceğini sözlerine ekledi.
 
Toplantıda konuşan MAKSEM Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Aydın, projenin satış rakamlarının ve vadelerin bölgeye göre avantajlı olduğunu ortalama 4.300 liradan satış yaptıklarını ifade etti. Bilal Aydın, Cezayir'de devam eden 5 bin konutluk projeleri ve Ataşehir'de ki ofis projesinde ki son durumları değerlendirdi.
 
Bulvar Atakent Halkalı'da daire fiyatları 720 bin liradan başlıyor. Yapılan peşin ödeme ve vadalendirmeye göre alıcılara iskonto sağlanıyor.

Bulvar Atakent projesi ile alakalı daha detaylı bilgi almak, pojenin yeni konut fiyatları, ödeme planı bilgileri ve diğer önemli bilgilerine Yeni Projeler sayfamızdan ulaşabilir, form doldurarak satış ofisi müşteri temsilcisinin sizlere bilgi vermesini sağlayabilirsiniz.