Burcu Esmersoy'a Tarabya'daki villa sahibinden 20 Bin TL'lik kira artışı şoku

Geçtiğimiz aylarda Bodrum'da ev satın alan Burcu Esmersoy, İstanbul'da kiracı olduğu villada ev sahibinden kira artışı şoku yaşıyor.

Burcu Esmersoy'a Tarabya'daki villa sahibinden 20 Bin TL'lik kira artışı şoku
Editör: Hakan A.
27 Ekim 2020 - 19:26
Her ay hazırladığımız kira artış oranları ile alakalı haberlere bazı kesimlerde uyulmadığı, karşılıklı anlaşmalarla veya tek taraflı zorla kira zammı yapıldığını ifade ediyorduk. Özellikle ünlü bir isim olunca oturduğunuz evin sahibi ile başınızın derde girmemesi mümkün değil. nlü güzel Burcu Esmersoy'da şu sıralar kirasına yapılan zam oranıyla başı ağrımış gibi. Villa sahibi inanılmaz bir zam oranıyla güzel sunucuyu şok etmiş...

Milyonlarca takipçisi olan, sevilen sunuculardan Burcu Esmersoy'un başı bu aralar İstanbul Sarıyer ilçesinde Tarabya'da son bir yıldır oturduğu villasında ev sahibi ile dertte. Villa sahibi tarafındna yapılmak istenen fahiş zamma Esmersoy tepki verdi.

Güzelliği ve sunuculuğu ile gündemden düşmeyen isimlerden biri olan Burcu Esmersoy'un şu sıralar kirada oturduğu evinin sahibi ile kira artış oranı sorunu yaşadığı öğrenildi. Yasal mevzuata göre kira artış oranı TÜFE'ye göre yapılırken, 20 Bin TL gibi bir zam oranıyla karşılaşan Esmersoy ne yapacağını düşünüyor.

burcu esmersoy tarabya villa


Kendisi'de ev sahibi olan, ancak İstanbul'da Göktürk'teki evini bırakıp Tarabya'da bir villa kiralayan Burcu Esmersoy, aradan geçen 12 aylık süreç sonrası villa sahibinin fahiş  kira artış oranı ile karşı karşıya kaldı. Evi kiraladığı yıl 12 aylık kirasını peşin olarak mal sahişbine ödediği ifade edilen Esmersoy, kira sözleşmesinin yenilenmesi zamanında 20 Bin TL artış oranı ile karşılaşınca şaşkınlığını gizleyemedi.

burcu esmersoy istanbul sarıyer tarabya villa

Takvim gazetesinde yer alan haberede; Burcu Esmersoy'un ev sahibi, artan emlak fiyatlarını gerekçe göstererek villaya 3'te 2 oranında, yani 20 bin TL'lik zam yapmak istedi. Güzel sunucu, 50 bin TL'ye çıkacak olan kira bedelinin yasal olmadığını belirterek itiraz etti.

Ünlü güzel Esmersoy, boşanma aşmasından  sonra Göktürk'ten Tarabya'da şuan habere konu olan villasına oldukça ciddi bir masraf yaparak taşınmıştı. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum