Bursa Yıldırım'da bazı alanlar riskli alan ilan edildi

Bursa ilinde Yıldırım ilçesinde bir mahallede kentsel dönüşüm çerçevesinde riskli alan ilan edildi.

Bursa Yıldırım'da bazı alanlar riskli alan ilan edildi
Editör: Hakan A.
06 Şubat 2021 - 08:17
Bursa'da bu ilçede oturanları yakından ilgilendiren kentsel dönüşüm kararı... Bursa Yıldırım'da bir mahalle riskli alan olarak ilan edildi. Karar bugün Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 6 Şubat 2021 - İstanbul 


Ülke genelinde hız kazanarak devam eden kentsel dönüşüm kapsamında riskli alanların belirlenmesi adına çalışmalar sürdürülüyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Belediyeler, il ve ilçe bazında belirlenen riskli alanların tespitinde önemli çalışmalar yürütüyor.  Bu kapsamda yeni riskli alan tespiti yapılan Bursa ilinde önemli gelişme yaşanıyor.

Türkiye'nin 81 ilinde sürdürülen ve Bakanlık desteğiyle hız kazanan kentsel dönüşümde riskli alanların belirlenmesi adına yapılan çalışmalarda Bursa ilinde yeni alanların tespiti gerçekleştirildi. Buna göre Bursa ilinde Yıldırım ilçesi sınırları içerisinde bazı alanların riskli alan olarak belirlenmesine karar verildi. İlgili karar bugün Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Mollaarap Mahallesi Sınırları İçerisinde Bulunan Alanın Riskli Alan İlan Edilmesi Hakkında Karar (Karar Sayısı: 3508)

İşte Bursa'da Yıldırım ilçesinde riskli alan ilan edilen yerlerin krokisi.

bursa yıldırım riskli alan ilanı

YORUMLAR

  • 0 Yorum