Büyük şehirlerde herkes toplu taşımaya yakın ev arıyor ​

Büyükşehir'ler de ev arayanlar özellikle toplu taşımaya yakın ev bulmaya çalışıyor. Toplu taşımaya yakın olan evler tercih sebebi oluyor. Özellikle okul, hastane, AVM, metro gibi önemli noktalara yakın olmak ev arayanlar açısından önem taşıyor.

Büyük şehirlerde herkes toplu taşımaya yakın ev arıyor ​
Editor: Hatice Kolçak
21 Haziran 2019 - 11:05

Konut arayan vatandaşların en çok  okul, hastane, AVM, metro  gibi noktalara yakın yerlerden ev bulmaya çalışması ve bu noktalardan tercih yapması ilan siteleri içinde tercih nedeni oluyor.

‘Yakınında Ara’ özelliği ile Emlakjet, tüketicilerin okul, hastane, AVM, metro gibi noktalara yakın evleri bulmak isteyen hayalindeki evi arayan vatandaşlara doğru seçimi yapmaları için kolaylık sağlıyor. Bu rakamlarla ilgili yorum yapan Emlakjet CEO’su Tolga İdikat , “ Ev arayanlar için geliştirdiğimiz yenilikçi çözümler kadar, profesyonel gayrimenkul danışmanları için geliştirdiğimiz dijital asistan hizmeti sunan 'Jethat' teknolojisi ile, her ofis kaç çağrı almış takip edip bunu da şeffaf bir şekilde müşterilerimize raporluyoruz. Sektörde bunu yapabilen tek oyuncu biziz. Jethat teknolojisi sayesinde ofislere giden arama sayısını takip edebiliyoruz, yaptığımız anketlerle de bu çağrıların ne kadarı işleme dönüyor ölçebiliyoruz. Böylece tüketicilerin davranışları ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde analiz edip işimizi geliştirebiliyoruz.

"2.2 milyon çağrı 400Bin işlem ile sonuçlandı!"

Rakamlarımız 2018 yılında tam 2.2 milyon çağrıyı 15 binden fazla üye gayrimenkul danışmanımıza gönderdiğimizi, ve bu çağrıların da 400 bin kadarının satılık veya kiralık olarak işleme döndüğünü gösteriyor.  Müşteri talebinin ise özellikle yükselen konut kredi faiz oranları ve belirsiz döviz kurları sebebiyle satılıktan kiralık yönüne yöneldiğini gösteriyor. 

Dönem verimlilik dönemi olduğu için, müşterilerimize şeffaf, sürekli ve net performans takibi yapabildikleri dijital çözüm ortakları ile ilerlemelerini tavsiye ediyorum. ” açıklamasında bulundu.

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum