Çamlıca Camii ibadete açılıyor! İlk ibadet 7 Mart'ta eda edilecek

Çamlıca Camii ibadete açılıyor! İlk ibadet 7 Mart'ta eda edilecek

İstanbullu tarafından açılışı merakla beklenen Çamlıca Camisi açılışı için tarih açıklandı. İlk ibadetin Regaip Gecesi olan yarın 7 Mart tarihinde eda edileceği Çamlıca Tepesi'nde yer alan dev camii resmi olarak açılıyor.

Editor: Hakan A.
06 Mart 2019 - 07:28

İstanbul'un pek çok noktasında görülebilen simge yapılar arasında yer alan Çamlıca Camii inşaatı tamamlandı. Çamlıca Tepesi'nde açılışı için bir kez erteleme yapılan Caminin ibadete açılmasını milyonlarca İstanbullu sabırsızlıkla bekliyordu. Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçekleştireceği Çamlıca Camisi yarın açılıyor. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 6 Mart 2019 - İstanbul


Cumhuriyet tarihinin en büyük camileri arasında yer alacak olan İstanbul'un simge yapıları arasında Çamlıca Tepesinde inşaa edilen Çamlıca Camisi'nde ilk ibadet 7 Mart tarihinde eda edilecek. Başkan Erdoğan'ın açacağı camii'de aynı anda 60 Bininsan ibadet yapabilecek.

2013'de inşaatına başlanan Çamlıca Camii ince inşaat çalışmaları ve çevre düzenlemeleri tam anlamıyla tamamlandı. Devasa Caminin açılışı, 7 Mart Perşembe gününe denk gelen Regaib Gecesi´nde geniş bir katılımla açılacak.

İstanbullu mübarek geceyi Çamlıca Camisi'nde geçirecek

Önemli bir gece olan Regaip Gecesi'nde İstanbullu vatandaşlar yeni camisine kavuşacak. Daha önce Kadir gecesi'nde açılışı planlanmış ancak inşaat çalışmaları tamamlanmadığı için açılış ertelenmişti. Şimdi ise tüm ince işleri ve diğer çevre düzenleme işleri tamamlanan Çamlıca Camisi Regaip Kandili gecesinde dualarla açılışı yapılacak.

Açılışı Başkan Türkmen duyurdu

Çamlıca Camisi açılışı ile alakalı ilk resmi açıklamayı Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen twitter hesabı üzerinden duyurdu. Türkmen tarafından yapılan paylaşımda, "Bugünleri gösteren Rabbimize şükürler olsun. Asrın Mührü Çamlıca Camii, 7 Mart Perşembe, Regaib Kandili gecesinde açılıyor. Bu unutulmaz günü hep beraber yaşayalım. Tüm halkımız davetlidir" dedi.