Çamlıca Kulesi nerede, nasıl gidilir, giriş ücreti kaç lira?

Seyir terasında İstanbul'un doyumsuz, muhteşem benzersiz manzarası ile keyif yaşamak isteyenler merakla Çamlıca Kulesine akın ediyor. Peki Çamlıca Kulesi nerede, nasıl gidilir? Çamlıca Kulesi giriş ücretleri ne kadar, kaç TL?

Çamlıca Kulesi nerede, nasıl gidilir, giriş ücreti kaç lira?
Editör: Hakan A.
01 Haziran 2021 - 14:19 - Güncelleme: 01 Haziran 2021 - 14:22
Geçtiğimiz hafta sonu açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçekleştirdiği Çamlıca Kulesine çıkış ücretleri belli oldu. Hafta başından bu yana ziyaretçilerini benzersiz İstanbul manzarasını seyretmek isteyenlere kapısını açan Çamlıca Kulesi ücretlerini haberimizden öğrenebilirsiniz.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 1 Haziran 2021 - İstanbul


İstanbul'un simge kulsi Çamlıca Kulesi ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. İstanbul'un eşsiz manzarasını seyredebileceğiniz, Avrupa'nın en yüksek kulesine çıkış ücretleri belli oldu. Peki Çamlıca Kulesi çıkış ücretleri ne kadar? Tam ve öğrenci bileti fiyatını öğrenmek isteyenler için işte Çamlıca Kulesi giriş ücretleri.

ÇAMLICA KULESİNE YERLİ VE YABANCI AKINI


İstanbul'un mega projelerinden biri olarak yapımına başlanan ve kısa sürede tamamlanan dev büyüklüğe sahip Çamlıca Kulesi  vatandaşın ziyaretine açıldı. Yerli ve yabancı turistler Çamlıca Kulesi'nden İstanbul'u seyretmek için 1 dakika kadar kısa bir sürede asansörle kulenin seyir terasına çıkmaya başladı. İstanbul manzarasını görenler ise muhteşem görüntüler eşliğinde fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi.
 

Yasakların kalkmasıyla birlikte haftanın 6 günü açık olacak ve ziyaretçilere hizmet verecek Çamlıca Kulesi'ni işleten PTT Kule A.Ş Genel Müdürü Ahmet Selami Söğüt, "Kulemiz pandemi koşulları nedeniyle hafta içi sabah 10, akşam 21 arasında hizmet verecek.  Sadece pazar günleri kapalı olacağız. Kulemiz zemin altında 4 olmak üzere toplamda 49 kattan oluşmakta. Yapısal yüksekliği zemin üzerinde 369 metre, deniz seviyesinden ise 587 yüksekliktedir. Çamlıca Kulesi düzenlenecek etkinlikleriyle İstanbul'un cazibe merkezlerinden biri haline gelecektir" ifadelerini kullandı.

istanbul çamlıca kulesi

ÇAMLICA KULESİ BİLET ÜCRETLERİ NE KADAR?

Şüphesiz Çamlıca Kulesine çıkmak isteyen vatandaşların en fazla merak ettikleri konu bilet ücretleri oldu. Çamlıca Kulesine çıkmak isteyen vatandaşlar için giriş ücreti indirimli bilet ve tam bilet olacak şekilde iki tip bir ücretlendirme yapıldığı bildirildi. Tam bilet ücreti 60 TL, indirimli bilet ücreti ise 30 TL olarak sunulmaktadır.

ÇAMLICA KULESİ ADRESİ NEREDE, NASIL GİDİLİR?

İstanbul'un dört bir noktasından görülebilen Çamlıca Kulesine nereden nasıl gidilir sorusu sıkça sorulan sorular arasında. Kuleye çıkmak isteyenler Çamlıca Kulesinin yerini merak ediyor. Peki Çamlıca Kulesi nerede? Çamlıca Kulesine çıkmak isteyenler Üsküdar, Kadıköy, Ümraniye bölgelerinden tek vasıta ile Küçük Çamlıca Korusuna gidebilecekler. Çamlıca Korusu içerisinde en üst noktada bulunan Çamlıca Kulesi'ne orman içerisinden, yeşillikler arasından yürüyerek varılabilecek. Altunizade metrobüs, Acıbadem metrobüs hatlarından yürüme mesafesinde ancak bir vasıta kullanmak en doğrusu olacaktır. Metrolardan ve değişik güzergahlardan vatandaşların Çamlıca Kulesine taşımakla alakalı iki güzergah oluşturulmuş durumda. Güzergahlardan bir tanesi Çamlıca Camii'den başlayan güzergahla kulemize ulaşabiliyor. İkincisi ise Altunizade ve Acıbadem metrodan da vatandaşlar kuleye taşınıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum