Çamlıca TV-Radyo Kulesi ne zaman açılacak?

İstanbul'un yeni simge yapısı Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi inşaatında gelinen son durum, ne zaman açılışı yapılacak bilgileri güncellendi.

Çamlıca TV-Radyo Kulesi ne zaman açılacak?
Editör: Hakan A.
26 Eylül 2019 - 07:44

Megaşehir İstanbul için adeta bir sembol niteliğinde olacak Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi için geri sayım devam ederken, inşaat ise son hız ilerliyor. Çalışmalarda önemli bölümler geride kalırken, görenler ise şimdiden İstanbul'u tepeden seyretmek için Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi'nin tamamlanmasını bekliyor.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri  - 26 Eylül 2019 - İstanbul


Çamlıca tepesi'nde bulunan tüm vericileri tek bir yerde toplayacak olan Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi inşaat çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. Tüm hatlarıyla ortaya çıkmaya devam eden Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi şimdiden büyük ilgi görüyor.

2016'dan bu yana inşaatı süren Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi çalışmalarında sona geliniyor. Dev sembol projede dış cephe giydirme çalışmaları halen devam ediyor. Tamamlandığında girişinden itibaren  388,5 metre olacak kulenin zirvesi deniz seviyesinden yaklaşık 576,5 metre yüksekliğe ulaşacak. Kule her biri 4,5 metre yüksekliğinde ve 4 katı yerin altında 53 kattan oluşacak.Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi seyir terası, restoranların bulunduğu katların montajı tamamlandı. Televizyon kulesinde işçiler şu anda alt tarafta bulunan ve kaplamaların takılacağı demir destekleri vinçler yardımıyla yerlerine yerleştiriyor. İstanbul'un hemen hemen pek çok noktasından görülebilen Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi dış cephesinde kaplamaların takılmasının tamamlanmasıyla kule siluetine kavuşmuş olacak. 

Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi ne zaman faaliyete girecek? Açılış ne zaman?

Konuyla ilgili en son yapılan açıklama Ulaştırma ve Alt yapı Bakanı Cahit Turhan tarafından yapılmıştı. Küçük Çamlıca TV-Radyo Kulesi test çalışmalarının bu yılın sonunda başlanmasının planlandığını açıklanmıştı.

Diğer taraftan Çamlıca tepesinde görüntü kirliliği yaratan eski antenlerinde sökümü 2020'de başlatılacak. Böylece Çamlıca tepesi tamamen anten kirliliğinden kurtarılmış olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum