Çanakkale Biga'da 87 Bin TL'ye imarlı icradan satılık arsa

Çanakkale Biga'da arsa yatırımı yapmak isteyenler dikkat! Mahkeme, icra yoluyla 1080 metrekare büyüklüğünde arsa satışı yapacak.

Çanakkale Biga'da 87 Bin TL'ye imarlı icradan satılık arsa
Editör: Hakan A.
20 Kasım 2020 - 12:25 - Güncelleme: 21 Kasım 2020 - 15:46
Son yıllarda artan büyük ilgi nedeniyle Çanakkale ve çevresinde arsa ve arazi fiyatları katlanarak artıyor. 1915 Çanakkale Köprüsü'nde inşaat faliyetlerinde büyük hızla yol alınmasıyla 2022'de köprünün üzerinden trafiğin başlayacak olması, her iki yakada arsa fiyatlarının tavan yapmasına neden oldu. Çanakkale'de ucuz fiyatlı arasaların yanı sıra icradan satılık gayrimenkullerde büyük ilgiyle takip ediliyor. Biga ilçesinde mahkeme yoluyla ahczedilen icra yöntemiyle satışa çıkarılan 1080 metrekare büyüklüğündeki arsa 80 Bin TL gibi uygun bir fiyatla alıcısını bekliyor.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 20 Kasım 2020 - İstanbul


Çanakkalle'de gayrimenku yatırımı yapmak isteyenleri tetikleyen en önemli özelliklerden biri olan 1915 Çanakkale Köprüsü'nün yapım hızı oldu. Adı dahi başlamadan önce arsa fiyatlarını artırmaya yeten dev köprü tamamlanmasına kısa bir süre kala bölgede gayrimenkul satış fiyatları tavan yapmış durumda. İzmir'deki deprem sonrasında vtaandaş tek katlı yapılarda yaşamak için haldır haldır arsa arayışı sürdürürken, diğer taraftan yatıurımcı değerli gördüğü arsa, arazileri topluyor. Piyasada ise şişen fiyatlar, alıcıyı zorlar duruma gelmiş durumda.

BALIKESİR AYVALIK'TA 101 BİN TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA 5 ARSA İCRADAN SATIŞA ÇIKTI

EMLAK FİYATLARINI KATLATAN 1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ'NDE TABLİYE HEYECANI

SAKARYA KARASU'DA İCRA YOLUYLA ARSA SATIŞI!

İcradan satılık Beylikdüzü'nde lüks sitede cazip fiyata konut 

İLK TABLİYELER TAKILIYOR


Çanakkale 1915 Köprü inşaatının en önemli ayaklarından biri kedi yolu döşenmesi ve tabliyelerin yerleştirilmesi olarak biliniyor. Köprü üzerinde kedi yolu hat çekimi başladı. ve çelik teller iki yaka arasında köprü ayaklarının üzerine geçirilmeye başlandı. Diğer taraftan bugün itibariyle köprünün tabliyelerinden ilki bölgeye nakledildi. Kısa sürede tabliyelerin yerleştirilmesi başlayacak. Çanakkale'de her iki yakada ulaşımı 6 dakikadan daha az bir sürede geçilmesini sağlayacak dev yatırımın 2022'de açılması planlanmış durumda.

İCRADAN SATILIK ARSALAR BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Yeşil ve orman yapısı doğal yaşam alanları, pek çok alanda hayvan yetiştiriciliğinden, tarıma elverişli toprakları, İstanbul'a olan yakınlığı ile Çanakkale yatırımcının ve emeklilik planları yapanların radarında bu yıl daha da yükseldi. Çanakkale'de Belediye ve icradan satılık arsalar dışında köylülerin kendi arazi ve arsalarını satmaya çalışmaları ilan sitelerinde sıkça yer buluyor. Çanakkale'de bankadan satılık arsa bulmak mümkün. EmlakPencerem.com editörleri tarafından hemen her gün takip edilen bankadan satılık Çanakkale ve bölgesidneki son satılık iki arsa; Sahibinden değil, Bankadan satılık arsa arayanlar için Çanakkale ilinde 14 Bin 268 metrekare büyüklüğünde tarla satışı. Bir diğer ise; Uygun fiyatlı arsa arayan yatırımcılar özellikle Çanakkale ilinde 16 Bin TL gibi çok cazip yatırım yapılabilecek yerler ararken, icradan satılık arsa ve arazilerle yakından ilgileniliyor. Her iki asa dışında icra yolu ile mahkemeden satılık arsalar mecut.

çanakkale biga icradan satılık arsa

1080 METREKARE BİGA'DA İCRADAN SATILIK ARSA

Çanakkale Biga'da icra yöntemiyle satışa çıkarılan çiftlik türünde arsa, mahkeme tarafından iki ihalede satılacak. İhaleye dair bilgiler mahkeme kararı ile ilan edilirken, 1080 metrekarelik arsa için istenen muhammen bedel 87 Bin 400 TL olarak açıklandı. İlk ihale tarihi 4 Ocak'ta yapılacak olan satışın olmaması durumunda ise ikinci ihale tarihi 1 Şubat 2021 olarak açıklandı.
  • İMAR DURUMU; KÖY MESKUN SAHASINDA OLUP, SERBEST NİZAM , İKİ KAT İNŞAAT YAPILABİLİR. TAŞINMAZIN KIYMET TAKTİRİ TARİHİ İTİBARİYLE PİYASA RAYİÇ BEDELİ 87.400,00 TL OLUR KDV ORANI %18 DIR.
  • Adresi : Karahamzalar Köyü , Köyiçi Mevkii Biga/ÇANAKKALE
  • Yüzölçümü : 1.028,00 m2
  • İmar Durumu :Köy Meskun sahasında olup, serbest nizam, iki kat inşaat yapılabilir.
  • Kıymeti : 87.400,00 TL
  • KDV Oranı : %18
  • Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
  • 1. Satış Günü : 04/01/2021 günü 09:30 - 09:35 arası
  • 2. Satış Günü : 01/02/2021 günü 09:30 - 09:35 arası

YORUMLAR

  • 0 Yorum