Çanakkale'de termik santralde patlama! Ölü ve yaralılar var...

Çanakkale ilinde Çan ilçesinde Elektrik Üretim A.Ş.'ye ait bir termik santralde patlama meydana geldiği, bir işçinin yaşamını yitirdiği gelen son dakika haberleri arasında...

Çanakkale'de termik santralde patlama! Ölü ve yaralılar var...
Editor: Hakan A.
05 Kasım 2018 - 18:56 - Güncelleme: 05 Kasım 2018 - 18:59

Günün en sıcak gelişmesi Çanakkale'den geldi. Bir termik santralde patlama yaşandığı haber merkezlerine gelen bilgiler arasında. Yaşanan patlamaya ilişkin ilk bilgiler gelmeye başladı.

Çanakkale iline bağlı Çan ilçesinde faaliyette olan bir termik santralin kazan dairesinde patlama yaşandığı bildirildi. Olay yerine ambulans ve sağlık ekiplerinin yönlendirildi.

Çanakalle'nin Çan ilçesinde Türkiye Elektrik Üretim A.Ş.'ye ait 18 Mart Termik Santrali'nde patlama meydana geldi. Konuyla ilgili edinilen son dakika bilgiye göre, işçilerin conta değştirdiği esnada buhar kazanında meydana gelen sıkışma nedeniyle patlama yaşandığı kaydedildi.

Yaşanan patlama nedeniyle, Ferdi Mutlu isimli işçi yaşamını yitirirken, Onur Terzi isimli işçi ise ağır şekilde yaralandığı gelen bilgiler arasında.

Eylül ayında ise Çanakkale'de yeni devreye alınan bir termik santralde patlama yaşanmıştı. (Çanakkale'de Çan 2 termik santralinde korkutan patlama!)