Reklamı Geç
Çanakkale Köprüsü’nün ilk imza atıldı! Temeli 18 Mart’ta...

Çanakkale Köprüsü'nün ilk imza atıldı! Temeli 18 Mart'ta atılıyor

Çanakkale Köprüsü için ilk imzalar törenle atıldı. Dev köprünün 18 Mart'ta temelleri atılacak. 1915 Çanakkale Köprüsü sözleşmesi imza töreninde konuşan Ulaştırma Bakanı Arslan, '1 saat süren geçiş 3 ila 4 dakikaya inecek' dedi. 

16 Mart 2017 - 15:01 - Güncelleme: 16 Mart 2017 - 15:02

1915 Çanakkale Köprüsü için imzalar tamam. İnşaat temelleri 18 Mart'ta atılıyor! Ve bir büyük dev proje için daha geri sayım başladı. Türkiye'nin 2023 yılı hedefleri kapsamında hayata geçirilen mega projelere bir yenisi daha bugün atılan imzalarla eklendi. Feribotla 1 saat süren yolculuk süresi 3-4 dakikaya inecek.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 16 Mart 2017 - İstanbul

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Güney Kore Toprak, Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Ho-In Kang ile "1915 Çanakkale Köprüsü" Sözleşmesi İmza Töreni kapsamında bir araya geldi. KGM ile ÇOK İYİ A.Ş. (Çanakkale Otoyol ve Köprüsü İnşaat Yatırım ve İşletme A.Ş.) güzel bir birliktelikle iş birliğine imza attı. Dev projenin anlaşması yapılan imza töreniyle tamamlanmış oldu.

İmza töreni sonrasında açıklamalarda bulunan Bakan Arslan, "Avrupa'yı Asya'ya 4. kere kıta aşan bir proje ile bağlamış olmasıdır. Sadece köprü değil, Malkara’ya kadar 101 km’lik otoyol ve Marmara Denizi etrafında bir ring oluşturmuş olacağız. Tamamlandığında ülkemizin batısı  ile Avrupa arasındaki yük taşımacılığında zaman ve yakıt tasarrufu sağlayacak. 18 Mart'ta Sn. Cumhurbaşkanı ve Başbakanımızın katılımları ile 1915 Çanakkale Köprüsü’nün temelini atacağız." diye konuştu.

"1915 Çanakkale Köprüsü" ile karşılıklı güvenimiz artacaktır diyen Ulaştırma Bakanı Arslan konuşmasında, "Dünyada çok önemli 13 finans kuruluşu bu projeye mektup verdi. En uygun süreyi ülkemizden Limak ve Yapı Merkezi, Güney Kore’den SK ve Daelim ortak girişim olarak teklif verdiler. 10,5 milyar liralık projeyi YİD modeliyle gerçekleştirdik. Bu projeye iddialı bir şekilde hazırlanıp teklif veren 15 firmaya da teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Güney Kore Ulaştırma Bakanı imzadan sonra yaptığı açıklamasında, “ Bugüne kadar kazandığımız teknolojik tecrübe ile teknoloji transferine destek olacağız. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasında yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..