Çanakkale ve Tekirdağ’da Doğal Gaz Bağlantı Hattı projesi...

Çanakkale ve Tekirdağ'da Doğal Gaz Bağlantı Hattı projesi için bazı taşınmazlar acele kamulaştırılacak

Çanakkale-Tekirdağ'da inşa edilecek MARSA-Turkey B.V. Doğal Gaz Bağlantı Hattı projesi çerçevesinde bazı taşınmazların acele kamulaştırılması için Resmi Gazete ilanı yayımlandı.

08 Temmuz 2017 - 08:47

Ülke genelinde süren projelerin yapımları için başlatılan kamulaştırma çalışmalarına Tekirdağ ev Çanakkale'de hayata geçirilecek olan Doğal Gaz Boru Hattı projesi içinm acele kamulaştırma kararı verildi. Konuya ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 8 Temmuz 2017 - İstanbul

MARSA-Turkey B.V. Doğal Gaz Bağlantı Hattı projesinin gerçekleştirilmesi amacıyla Çanakkale ve Tekirdağ illeri sınırları içerisinde yer alan bazı taşınmazların Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından Acele Kamulaştırılması hakkında karar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi. 

Çanakkale ve Tekirdağ il sınırları içerisinde kalacak, MARSA-Turkey B.V. Doğal Gaz Bağlantı Hattı projesi için inşaa edilmesi planlanan sabit tesisler, ulaşım yolları, enerji nakil hatları, katodik koruma hatları ve anot yataklarının yapımı amacıyla Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı kararıyla , Bakanlar Kurulu tarafından bazı taşınmazların acele kamulaştırılması için resmi karar verildi. Karar Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın imzalarıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre altta verilen ekli krokide yer alan yerlerdeki taşınmazların kamulaştırma çalışmalarına başlandı.

Kamulaştırılacak yerlewri görmek için buraya Tıklayın

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..