Cennet Liman Aspat'a "Anthaven"

Ant Yapı'dan Bodrum Aspat koyuna "Anthaven" projesi hayata geçiyor. Projenin toplan değeri 300 milyon lira olan "Anthaven" 'ın ilk etabında teslimler 2020 olarak planlanıyor. Aspat koyuna yapılan projede fiyatlar 250 bin Euro'dan başlıyor.

Cennet Liman Aspat'a "Anthaven"
Editör: Hakan A.
29 Nisan 2019 - 00:00 - Güncelleme: 30 Nisan 2019 - 00:03

Bodrum yarımadasının en değerleri yerlerinden biri olan Akyarlar Aspat Koyu, el değmemiş bakir yapısı ve akvaryum gibi deniziyle dikkat çekiyor.Kadim bir geçmişe sahip olan Aspat koyunda hayata geçen "Anthaven" Kanallı Evler projesi Ant Yapı tarafından inşa ediliyor.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - İstanbul

"Anthaven" Venedik konseptli tasarımıyla da dikkat çekiyor. Projenin içinde teknelerin bağlanabileceği bir yat limanı bulunuyor. Projenin içinden geçen kanallar sayesinde evlere botlarla ulaşım sağlanabiliyor. Ayrıca Türkiye'de ilk olarak premıum otel olarak Radisson Collection hizmet verecek.

"Anthaven" kanallı evler projesinde 1+1'den 4+1'e farklı tip ve metrekarede evler bulunuyor. Müstakil evlerinde bulunduğu projede fiyatlar 2800-2900 Euro aralığında değişiyor. Evlerin fiyatı 250 bin Euro'dan başlayıp 500 bin Euro'ya kadar çıkıyor.“Bodrum’da bir cennet liman” sloganıyla hayata geçirilen ve geçtiğimiz yıl yapımına başlanan, toplam üç etabı bulunan projenin 162 konutluk ilk etabının Mayıs 2020’de teslim edilmesi planlanıyor. Yaklaşık 53.500 m2 alana yayılan birinci etapta; 21 bin m2 konut, 4.000 m2 ticari alan, 10 bin m2 otel ve spa alanı bulunuyor. Anthaven projesinin ilk etabının değeri ise 100 milyon Euro. 

Berrak, masmavi deniziyle Bodrum’un en güzel sahillerinden biri olan Aspat’ta bulunan Anthaven, toplam 220 bin m2 arazi üzerinde kurulacak, 600 konutun yanı sıra otel ve market, restoran ve spa gibi ticari alanları içerecek. Anthaven projesinin tamamının değerinin 300 milyon Euro’yu bulması bekleniyor.

"Anthaven" projesinde satışların yüzde 30'u tamamlandı. Ön talep dönemi alınan taleplerden sonra yüzde 30 satış gerçekleştirilmiş durumda. Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, dövizde ki dalgalanma olmasaydı yüzde 50'nin üzerinde satışın yapılacağını söyledi.

12 ay yaşam sunan Bodrum’un ilk ve tek konsept projesi

Anthaven ile ilgili değerlendirmede bulunan Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay; “Aspat, Bodrum yarımadasının en güneyinde, Kos adasının karşısında cennet bir liman. Ant Yapı olarak, maviyle yeşilin birleştiği eşsiz doğal güzelliğe sahip ve tarihi limanın bulunduğu bu bölgede yeni bir yaşamın kapılarını açtık ve adına Anthaven dedik. Yalnızca yaz ayları için değil 12 ay yaşamın sürdürülmesi hedefiyle limandan otele, çarşıdan restoranlara, özel limanından tertemiz plajına kadar doyasıya yaşanabilecek özel bir projeyi hayata geçirdik. Anthaven Bodrum’daki ilk projemiz. Sahip olduğu özellikleriyle de aynı zamanda Bodrum’un ilk ve tek konsept projesi. Tarihle doğanın buluştuğu bu muhteşem koyda hem ev sahiplerini hem de sosyal tesislerinden yararlanacak misafirleri ağırlamaya hazırlanıyoruz. Radisson Collection’ın varlığı ile Bodrum turizmine de önemli katkı koyacağına inanıyoruz. Doğayla uyumlu, tarihle iç içe seçkin konforun yeni adresi olarak tanımladığımız Anthaven’ın geleceğin arzulanan projelerine örnek olacağını düşünüyoruz” dedi.

“Bir kuyumcu ustasının hassasiyetiyle çalışıyoruz”

Anthaven’ın yapımının her aşamasında Aspat’ın tarihsel ve kültürel dokusuna uyumlu olarak inşa edildiğinin altını çizen Okay, her detayın büyük bir özenle hesaplandığını belirtti. Okay proje sürecini şu şekilde anlattı: “Anthaven tamamlandığında kimisi denizi tepeden gören Yamaç Evler, kimisi de kanal boyunca uzanan Kanal Evler’le, özel iskeleleri ve iç limanıyla orada yaşayanlara yeni bir hayat sunacak. Bu yeni hayatta yalnızca konfor değil aynı zamanda doğaya ve tarihe saygı da var. En fazla üç katlı evlerin sıralandığı, tarihi Aspat Kalesi’nin eteklerinde, açık hava müzesinde tarihi eserlerin sıralandığı çok özel bir bölge burası. Anthaven tüm bunların bilinciyle, bir kuyumcu ustasının hassasiyetiyle hayat buluyor.”

Anthaven’ın Bodrum’u sevenlerin, Bodrum’u özleyenlerin, denizin tuzuyla melteminin esintisine tutkun olanların kendini bulacağı bir proje olduğunu söyleyen Okay; “Anthaven, Ant Yapı olarak, gururla arkasında durduğumuz, en prestijli projelerimizden biri” dedi. 

Radisson Collection ilk kez Anthaven’la Bodrum’a geliyor

Dünyanın en büyük otel zincirlerinden Radisson Hotel Group’un premium markası Radisson Collection’ın 2020 yılsonunda Anthaven’da faaliyete geçmesi hedefleniyor. Otel aynı zamanda Radisson Group’un Türkiye’deki ilk premium oteli olma özelliğini taşıyacak.

80 lüks odası ve toplam 1.250 metrekare alana sahip bir spa merkezi bulunacak otelde ayrıca; açık-kapalı yüzme havuzları, teras bar, fitness salonları, toplantı odaları ve lounge alanları da yer alacak.                     
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum