Çevre Zirvesi ve Fuarı İstanbul'da yapılacak

Büyükşehir organizasyonu ile Emine Erdoğan'ın başlattığı Sıfır Atık projesi kapsamında önemli bir fuar etkinliği için düğmeye basıldı. İBB, İstanbul Uluslararası Çevre Zirvesi ve Fuarı; 6 – 8 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Çevre Zirvesi ve Fuarı İstanbul'da yapılacak
Editör: Hakan A.
05 Aralık 2018 - 08:33 - Güncelleme: 05 Aralık 2018 - 08:42

Türkiye'nin megakenti İstanbul'da önemli bir çevre fuarı organizasyonu için geri sayım başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek Çevre Zirvesi ve Fuarı 6-8 Aralık tarihlerinde düzenlenecek.

Emlak Pencerem / Emlak Gündem - 5 Aralık 2018 - İstanbul


 Sıfır Atık projesine öncülük eden Emine Erdoğan Hanımefendi’nin himayelerinde ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın ev sahipliğinde 6 Aralık Perşembe günü Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde İstanbul Uluslararası Çevre Zirvesi ve Fuarı düzenlenecek.

Fuarda, Çevre ve Şehircilik Murat Kurum ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli dışında önemli akademisyenler ve isimler katılacak.

Zirvenin 7 Aralık Cuma günkü birleşimine katılacak olan Emine Erdoğan Hanımefendi, bir konuşma yaparak çevre kirliliğine karşı mücadele ve sıfır atık projesiyle ilgili görüşlerini paylaşacak.

İBB Çevre Koruma Daire Başkanlığı tarafından Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek zirve, 3 gün sürecek. Zirvede konuşmacılar, “Yaşanabilir Çevre İçin Dönüşüm” amacıyla ilgili birikimlerini ve gelecek vizyonlarını paylaşacak.

Zirvede; artan nüfus ve kentleşmeyle ortaya çıkan iklim değişikliği, hava ve su kirliliği, doğal kaynakların tahrip olması ile değişen tüketim alışkanlıklarının olumsuz etkileri değerlendirilecek. 

Çevreyi korumaya ve yaşatmaya yönelik çalışmalar, “4P” temasıyla; Öngör, Koru, Önle ve İlerlet başlıkları altında ele alınacak. Çevre eylem planı, atıkların geri kazanımı, atıktan enerji üretimi, küresel iklim değişikliği, hükümetlerin ve şehirlerin çevre vizyonları, biyolojik çeşitliliğin korunması, deniz yüzeyi, kıyı ve plaj temizliği gibi konular ile çevre dostu çözümler ve gelecek perspektifleri üzerinde durulacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum