Reklamı Geç
Ceylan İnşaat-KİPTAŞ ortaklığı ile Fikirtepe’de yeni proje,...

Ceylan İnşaat-KİPTAŞ ortaklığı ile Fikirtepe'de yeni proje, "Zer Göztepe"

Fiirtepe' konut projeleri kapsamında bir yenisi Ceylan İnşaat ve KİPTAŞ ortaklığı ile hayat geçirilecek. Ceylan İnşaat - KİPTAŞ ortaklığında 3031 ve 3032 numaralı adalardaki sözleşmelerini yüzde yüze getirdiği toplam 15 dönüm büyüklüğündeki arazi üzerinde yeni proje "Zer Göztepe" için düğmeye bastı.

14 Temmuz 2017 - 12:06 - Güncelleme: 20 Temmuz 2017 - 13:18

İstanbul Anadolu Yakası'nda süren kentsel dönüşüm projelerinin yoğunluğu ile bilinene Kadıköy Fikirtepe'de ikinci projesi için düğmeye basan Ceylan İnşaat, KİPTAŞ ile ortaklık yapacak. Projesinin ismi ise "Zer Göztepe" olarak açıklandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 14 Temmuz 2017 - İstanbul
 
Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesinde Zer Muhteşem Yeni Yıl Konutları projesini hayata geçiren Ceylan İnşaat, aynı ilçedeki ikinci projesi Zer Göztepe için hazırlıklarını hızla sürdürürken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki şirketlerde sosyal konut üreticisi KİPTAŞ ile ortaklığa gitti. Şirket KİPTAŞ ile "Zer Göztepe" projesine başlıyor.

Zer Göztepe, 675 konuttan meydana gelecek bir yaşam projesi olarak yükselecek. 15 dönüm arsa alanı üzerinde ve 105 bin metrekare inşaat alanına sahip olacak şekilde 3 panoramik bloktan oluşacak Zer Göztepe’de; 60 metrekare ile 250 metrekare arasında büyüklüğe sahip; 1+0’dan 5+1’e kadar farklı konut tiplerinde daireler bulunacak.

Yeni proje Zer Göztepe ile alakalı olarak açıklamalarda bulunan Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mumammer Ceylan, “Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin göreve gelir gelmez Fikirtepe kentsel dönüşüm bölgesine özel önem vermesi, bürokratik engellerin azalması gibi sevindirici gelişmelerin neticesinde son olarak İller Bankası ve KİPTAŞ ortaklığımızla daha da hızlı bir sürece girmiş bulunuyoruz. Zer Göztepe, bizim 85 milyon dolarlık bir yatırımımız ve bölgedeki ikinci projemiz. Bu yüzden projeye heyecanla başlayacağız ve bitirmek için hazırız. Bu hareketlilik mutlaka proje takvimimize de olumlu yansıyacaktır.” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..