Reklamı Geç
Çin heyeti Mix Kayseri’yi ziyaret etti

Çin heyeti Mix Kayseri’yi ziyaret etti

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang başkanlığında Kayseri'de temaslarda bulunan Çin heyeti Başyazıcı Grup projesi Mix Kayseri’yi ziyaret etti.

09 Mayıs 2017 - 13:12

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang başkanlığındaki heyet Kayseri Ticaret Odası’nı ziyaretinin ardından Kayseri’nin ilk yaşam merkezi ‘Mix Kayseri’ye geldi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 9 Mayıs 2017 - İstanbul

 Mix Kayseri’yi gezen heyet, pastırma, sucuk ve birçok yöresel ürünün yapımı hakkında bilgi aldı.

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang, Türkiye-Çin Sanayi ve İşadamları Derneği Başkanı Zhou Yanquan ve 8 şirket CEO’sunun yer aldığı heyet Kayseri’yi ziyaret etti.

Kayseri Ticaret Odası’nda gerçekleşen ve geçmişten bugüne Çin ile Türkiye’nin iş birliğinin değerlendirildiği bir toplantı yapan heyet, toplantı sonrası Kayseri’nin ilk yaşam merkezi ‘Mix Kayseri’yi ziyaret etti. Burada Kayseri ile özdeşleşmiş pastırma, sucuk ve çemen üretimi öğrenen ziyaretçiler, diğer yöresel lezzetler hakkında da bilgi aldılar.

Sonrasında öğle yemeğini Kayseri’ye özgü lezzetlerin büyük bir özenle hazırlandığı ‘Çemens’te yiyen heyet, yemek sonrası ‘Mix Kayseri’deki el sanatları ve milli mücadele içerikli sergiyi ziyaret etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..